| |
Zagrożenie!
Nadciąga niż z chłodnym frontem. Przyniesie deszcz i śnieg w Polsce. Otworzy korytarz dla zimy z arktycznym powietrzem

Nadciąga niż z chłodnym frontem. Przyniesie deszcz i śnieg w Polsce. Otworzy korytarz dla zimy z arktycznym powietrzem

Druga połowa tygodnia przyniesie w Polsce kolejne istotne zmiany pogody. Po przejściu chłodnego frontu otworzy się korytarz do napływu powietrza arktycznego i wkroczy niż z opadami śniegu. Poprzedzi go ośrodek niskiego ciśnienia z deszczem, ale wcześniej będzie jeszcze powiew wiosny na południowym zachodzie kraju. Sprawdźmy, kiedy nastąpią ważne zmiany i trzeba będzie często sprawdzać najnowsze prognozy pogody.

Prognoza położenie niżu Xerxes z chłodnym frontem przed Polską o godzinie 13:00, 23 lutego 2023

Chłodny front z niżem przyniesie śnieg i deszcz w Polsce, będzie powrót zimy, prognoza ciśnienia i opadów 24 lutego 2023

Zmianę warunków pogodowych przyniesie niż Xerxes z chłodnym frontem. Jego strefa opadów zacznie się nasuwać do zachodnich i północno zachodnich dzielnic kraju w czwartek 23.02 w godzinach późno popołudniowych i wieczornych. Wcześniej na zachodzie i południowym zachodzie czeka nas powiew wiosny, bo temperatura na zachodzie i południowym zachodzie przekroczy 10-14 st. C. 

Prognoza zasięgu chłodnego frontu w Polsce z opadami deszczu o godzinie 22:00, 23 lutego 2023

Chłodny front z niżem przejdzie przez Polskę, prognoza opadów 23 lutego 2023

Front ze strefą opadów deszczu wieczorem oraz w nocy z 23/24 lutego będzie się stopniowo przesuwał na wschód i południowy wschód kraju. Dodatkowo w górach, głównie w Tatrach przyniesie również opady śniegu. Do czwartkowego 24.02 poranka front dotrze do dzielnic wschodnich i południowo wschodnich Polski.

Prognoza zasięgu frontu i strefy opadów deszczu w Polsce o godzinie 04:00, 24 lutego 2023

Niż z chłodnym frontem przejdzie przez Polskę, przyniesie deszcz i śnieg, mapa opadów 24 lutego 2023

Opady na froncie będą mieć słabe i miejscami umiarkowane natężenie. Za frontem zacznie napływać coraz chłodniejsza masa powietrza i w piątek 24.02 na znacznym obszarze kraju na termometrach zanotujemy już tylko 3-10 st. C. 

Prognoza zasięgu opadów deszczu i śniegu w Polsce o godzinie 01:00, 25 lutego 2023

Chłodny front i opady śniegu w Polsce, jeszcze będą powroty zimy, prognoza opadów 25 lutego 2023

W piątek 24.02 w godzinach popołudniowych do północno zachodniej Polski zacznie się zbliżać kolejna strefa frontowa związana z nowym ośrodkiem niżowym. Front z opadami mieszanymi przez Polskę będzie się przesuwać w nocy z 24/25 lutego. W sobotę 25.02 centrum niżu znajdzie się bezpośrednio nad naszym krajem i to on sporo namiesza w pogodzie, bo przyniesie sporo opadów, w tym także śnieg i lokalne śnieżyce. 

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 25 lutego 2023

Ochłodzenie, przymrozki i śnieg w Polsce, wtargnie chłodny front z niżem, prognoza temperatury 25 lutego 2023

Przymrozki na znacznym obszarze kraju pojawią się już w czwartek 23.02 nad ranem, a w nocy z 25/26 lutego niewielkie przymrozki pojawią się już praktycznie niemal w całym kraju. Miejscami krajobrazy do niedzieli 26.02 zdołają się ponownie zabielić i poczujemy powiew zimy. Kolejne noce do końca lutego również będą przeważnie mroźne. Prawdziwej wiosny jeszcze nie oczekujemy. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!