| |
Zagrożenie!
Będzie powiew wiosny. Temperatura w Polsce przekroczy 14 stopni. Później wróci zima ze śniegiem

Będzie powiew wiosny. Temperatura w Polsce przekroczy 14 stopni. Później wróci zima ze śniegiem

Znaczna część lutego mija nam z termicznym przedwiośniem i nielicznymi słabymi podrygami zimy. Czeka nas również kolejny powiew wiosny, bo temperatura miejscami ponownie przekroczy 10-14 st. C. Ciepło zapowiada się szczególnie czwartek 23 lutego 2023. Później temperatury w całym kraju spadną i wrócą miejscami opady śniegu, gdyż czekają nas kolejne akcenty zimowe. Zanim do tego dojdzie to sprawdźmy, gdzie poczujemy wiosnę.

Prognozowana anomalia temperatury względem normy klimatycznej w Polsce i Europie, 23 lutego 2023

Poczujemy powiew wiosny, temperatura w Polsce przekroczy 14 st. C., później wróci zima ze śniegiem, prognoza temperatury 23 lutego 2023

Do tej pory tegoroczny luty przyniósł najwyższą temperaturę 14,3 st. C. w Szklarskiej Porębie. Taką wartość wskazały termometry 15.02. Bardzo ciepło było również w poniedziałek 20.02 na południowym zachodzie kraju z temperaturami do 10-13 st. C. Najwyższa temperaturę 12,8 st. C. wśród miast wojewódzkich notowano we Wrocławiu.

Powiew wiosny na południowym zachodzie Polski przed ochłodzenie

W prognozach w okolicach kolejnego weekendu przewidywane jest ochłodzenie, które obejmie cały kraj, ale za nim do niego dojdzie, to jeszcze w czwartek 23.02 czekają nas wysokie temperatury ponownie na zachodzie, południu i południowym zachodzie Polski. Ponownie najcieplejszym regionem ma być Dolny Śląsk.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 23 lutego 2023

Powiew wiosny w Polsce przed ochłodzeniem i powrotem zimy ze śniegiem, prognoza temperatury 23 lutego 2023

Wysoką temperaturę na zachodzie, miejscami na południu, a zwłaszcza na południowym zachodzie Polski potwierdzają wszystkie wiodące modele numeryczne. Temperatura szczególnie między południem Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, zachodnie dzielnice Wielkopolski po Dolny Śląsk i Opolszczyznę przekroczą miejscami 10-14 st. C. 

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 23 lutego 2023, model GFS

Ocieplenie w Polsce, temperatura przekroczy 14 st. C., później akcenty zimowe ze śniegiem i przymrozkami, prognoza 23 lutego 2023

To będzie przeważnie dość pogodny dzień z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Jeśli przelotnie popada, to tylko lokalnie, głównie na północy.

Prognoza zasięgu adwekcji ciepłego powietrza i anomalia jego temperatury nad Polską i Europą na wysokości 1,5 km, 23 lutego 2023

Ocieplenie w Polsce i powiew zimy, później zima ze śniegiem i przymrozkami, prognoza adwekcji powietrza 23 lutego 2023

Sytuacja zacznie się zmieniać pod wieczór, gdy do zachodniej i północno zachodniej Polski zbliży się pierwsza strefa przelotnych opadów deszczu. Będzie to zapowiedź ochłodzenia w kolejnych dniach, w tym w wielu regionach akcentów zimowych ze śniegiem i przymrozkami, czyli zgodnie z naszą ostatnią prognozą długoterminową w której zapowiadaliśmy ochłodzenie pod koniec lutego.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce o godzinie 19:00, 23 lutego 2023

Ocieplenie i powiew wiosny w Polsce, przejdzie front i wrócą opady śniegu z przymrozkami, prognoza opadów 23 lutego 2023

Na prawdziwą wiosnę z trwalszym ociepleniem w Polsce, z temperaturami na poziomie kilkunastu stopni jeszcze się nie zanosi. Pogodę i prognozy monitorujemy non stop. Będziemy informować na bieżąco o wszelkich istotnych zmianach. Z nami nic Wam nie umknie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!