| |
Zagrożenie!
Mróz nasili się w nocy w Polsce. Temperatura spadnie do -15 stopni. To nie ostatnie ochłodzenie

Mróz nasili się w nocy w Polsce. Temperatura spadnie do -15 stopni. To nie ostatnie ochłodzenie

W ciągu najbliższej doby dojdzie do połączenia dwóch ośrodków wyżowych i powstanie potężny obszar antycyklonu nad Europą rozciągający się od Wysp Brytyjskich przez Polskę po zachodnią Rosję, Ukrainę i Bałkany. Wyż znad Rosji jest zbudowany z chłodnego powietrza polarnego kontynentalnego, dlatego w nocy w najbliższych dniach okresowo nasili się mróz w Polsce na wschodzie i południu kraju. Temperatura miejscami może spaść do około -15/-6 stopni C. Sprawdźmy, gdzie mróz będzie największy i do kiedy utrzyma się ochłodzenie.

Mróz w nocy nasili się w Polsce. Prognozowany zasięg napływającego chłodnego powietrza nad Europą, 20 marca 2022

Mróz nasili się w nocy w Polsce, temperatura spadnie do -15 stopni. Prognoza temperatury, od 19, do 21 marca 2022

Już minionej nocy mieliśmy większy mróz niż w ostatnich dniach we wschodniej Polsce. Miejscami temperatura spadła do -9/-3 st. C., a lokalnie przy gruncie w Kozienicach aż do -11 st. C.

Mróz zanotowany w Polsce przy gruncie, 18 marca 2022

Mróz w Polsce będzie większy, prognoza temperatury między 19-21 marca 2022

Zanim dotrze do Polski w przyszłym tygodniu pierwsze wiosenne ocieplenie, to najbliższe noce przyniosą nasilenie mrozu we wschodnich i południowych regionach, gdyż te dzielnice kraju znajdują się bliżej wschodniego wyżu zbudowanego z chłodniejszego powietrza.

Prognozowany mróz w Polsce, 19 marca 2022

Silny mróz znowu w Polsce, mapa temperatury 19 marca 2022

Chłodno zapowiada się najbliższy weekend, aż po poniedziałkowy 21.03 poranek. Później temperatury w Polsce zaczną rosnąć, a mróz w nocy zelżeje.

Prognoza mrozu w Polsce, 20 marca 2022

Prognozowany mróz w Polsce, mapa temperatury w nocy 20 marca 2022

W tym okresie najniższe temperatury w naszym kraju, będziemy notować na obszarze, od Podlasia przez Lubelszczyznę, częściowo Mazowsze po Podkarpacie i Małopolskę. Zwróćmy uwagę, że chłodne powietrze ponownie spłynie na południe i południowy wschód Europy, w tym nad Bałkany i Turcję. Przejściowo uaktywni się efekt morza nad Morzem Czarnym i znowu pojawią się śnieżyce wchodzące nad ląd Turcji. Miejscami ponownie w tym kraju spadnie sporo śniegu i będzie możliwy paraliż na drogach. 

Prognoza mrozu w Polsce, 21 marca 2022

Prognoza mrozu w Polsce, mapa temperatury 21 marca 2022

Po tym ochłodzeniu w nowym tygodniu czeka nas pierwsze poważne wiosenne ocieplenie, gdy z upływem 3 dekady marca temperatury szczególnie na zachodzie i południu Polski miejscami będą osiągać nawet 15-19 st. C., lokalnie być może 20 st. C. Aktualne prognozy wskazują, że wystąpi co najmniej kilka takich dni, ale jeszcze będą się zdarzać okresy chłodniejsze. Wstępne prognozy sygnalizują, że ponownie chłodniejsze powietrze z północy może napłynąć pod koniec marca. Będziemy to jeszcze weryfikować w następnych prognozach pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!