| |
Zagrożenie!
W 2 dni przez USA przeszło 17 tornad. W Alabamie zginęło co najmniej 5 osób

W 2 dni przez USA przeszło 17 tornad. W Alabamie zginęło co najmniej 5 osób

Potwierdzają się prognozy, które zapowiadały, że tegoroczny wiosenny sezon tornad w USA, będzie przynosić więcej zjawisk niż normalnie. Kolejne bardzo silne tornada przeszły przez amerykański stan Alabama. Wstępne informacje mówią o co najmniej 5 ofiarach śmiertelnych oraz licznych poważnych zniszczeniach. Służby ratownicze wciąż przeszukują rumowiska. Łowcy tornad informują o 7 tornadach, jakie przeszły minionej doby w Alabamie. Szczególnie groźne tornado przeszła nad rejon Shelby w północno wschodniej części stanu. W sumie w dniach 24-25 marca 2021 zanotowana 17 tornad w stanie Alabama i Georgia! W tym czasie 5 osób zginęło w pobliżu Ohatchee w Alabamie. 3 osoby zginęły w domu, gdy ich posiadłość została zdmuchnięta z powierzchni ziemi. Dwie inne osoby zginęły w zniszczonych kontenerach mieszkalnych. Liczba rannych nie jest jeszcze znana.

Front burzowy niosący tornada w USA w stanie Alabama, 25 marca 2021, godzina 21:36 czasu polskiego. Dane: GOES-16 NOAA

Tornada w USA, ofiary śmiertelne, stan Alabama i Georgia, 24-25 marca 2021

Wiele niszczycielskich tornad zostało potwierdzonych przez radar w środkowej Alabamie, w tym jedno, które spowodowało poważne zniszczenia w domu Jamesa Spanna, znanego amerykańskiego meteorologa. W 55 tysiącach domów nie ma nadal prądu.

Wydane ostrzeżenie przed tornadami w USA obowiązuje w dniach 25-26 marca 2021

Tornada w USA, liczne straty i ofiary w Alabamie, 24-25 marca 2021

Ostrzeżenie przed tornadami i gwałtownymi burzami obowiązuje na obszarze zamieszkanym prze ponad 50 milionów osób - od Zatoki Meksykańskiej po Pensylwanię.

Silne tornado w Alabamie, nagranie z 25 marca 2021

Gubernator Alabamy Kay Ivey ogłosił stan zagrożenia w 46 gminach. Biały Dom odwołał planowaną wcześniej wizytę w Alabamie - Pierwszej Damy USA Jill Biden.

DobraPogoda24, NOAA


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!