| |
Zagrożenie!
Lato we wrześniu wróci do Polski. Temperatura zbliży się do upału. Wiemy, kiedy będzie gorąco

Lato we wrześniu wróci do Polski. Temperatura zbliży się do upału. Wiemy, kiedy będzie gorąco

Po zimnym i deszczowym sierpniu z nadzieją spoglądamy na kolejne dni września. Początek miesiąca przynosi nam poprawę pogody związaną z obecnością wyżu, ale temperatura jest jeszcze dość niska, zwłaszcza na wschodzie Polski, gdzie nadal utrzymuje się poniżej normy, a ponadto w czasie najbliższego weekendu mogą się zdarzyć lokalne przymrozki. Sytuacja zmieni się jednak po weekendzie w nowym tygodniu. Wówczas jest szansa na powrót lata we wrześniu do Polski. Temperatury zdecydowanie wzrosną, miejscami zrobi się gorąco, a lokalnie temperatura otrze się o upał. Prawdziwej fali upałów jednak nie będzie, aczkolwiek jak na wrzesień zrobi się naprawdę gorąco. Poczujemy powiew słonecznego babiego lata. Prawdopodobieństwo sprawdzenia tej prognozy jest wysokie na co wskazuje zgodność głównych modeli numerycznych. Gorąco zapowiada się szczególnie okres między 9-13 września.

Lato we wrześniu wróci do Polski. Temperatura zbliży się do upału. Prognozowana temperatura 9 września 2021

Lato wróci we wrześniu, czy będzie upał w Polsce i burze, wrzesień 2021

Napływ cieplejszego powietrza na przeważającym obszarze kraju poczujemy, gdy centrum wyżu przesunie się nad wschodnią Europę, a na zachodzie w rejonie Wysp Brytyjskich pojawi się ośrodek niżowy. Taki układ baryczny zapewni nam adwekcje ciepłego powietrza z południowego zachodu Europy.

Lato we wrześniu wróci do Polski. Prognoza układu barycznego w Europie, 10 września 2021

Lato wróci we wrześniu 2021 do Polski, wiemy, kiedy będzie gorąco, temperatura zbliży się do upału

Prognozy zgodnie twierdzą, że temperatura w Polsce na znacznym obszarze kraju, szczególnie między 9-12 września wzrośnie do około 24-29 st. C. Prognoza operacyjna GFS daje nawet szansę na 30 st. C., czyli wrześniowy upał, ale obecnie jest za wcześnie by to potwierdzić.

Poczujemy lato we wrześniu. Temperatura w Polsce zbliży się do upału. Wstępnie prognozowana temperatura 10 września 2021

Poczujemy lato we wrześniu, wrócą gorące dni, czy będzie upał w Polsce, prognoza temperatury 10 września 2021

Wszystkie te osoby, które przełoży urlop na posezonowy wrzesień trafią z pogodą w dziesiątkę, bo odpocząć przy stabilnej pogodzie, będzie można zarówno w górach, jak również nad morzem. Imponująco wygląda prognoza anomalii temperatury na początku 2 dekady września. Temperatura w najcieplejszych regionach Polski, może nawet o 8-12 st. C. być wyższa od normy wieloletniej.

Powiew lata we wrześniu w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury 10 września 2021

Pogoda, gorące lato we wrześniu 2021 wróci do Polski, kiedy będzie gorąco, prognoza temperatury

Prognozowana anomalia temperatury 11 września 2021

Pogoda, lato we wrześniu 2021 pojawi się w Polsce, czy będzie upał, prognoza temperatury

Wytrzymajmy jeszcze kilka chłodniejszych i pogodnych dni, aby również we wrześniu poczuć powrót lata na przełomie 1 i 2 dekady miesiąca.

Lato we wrześniu pojawi się w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura 11 września 2021

Czy będzie gorące lato we wrześniu 2021 w Polsce, wiemy, czy będzie upał

Mimo, że do omawianego terminu jest jeszcze blisko tydzień, to istnieje duże prawdopodobieństwo wskazanych temperatur i powiewu lata w Polsce. Można to zweryfikować na codziennie aktualizowanej prognozie długoterminowej według wiązek Ensemble amerykańskiego modelu GFS.

Lato pojawi się we wrześniu w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury, od 3, do 13 września 2021

W czasie wypierania cieplejszego powietrza, również we wrześniu pojawią się miejscami burze w Polsce. O tym więcej będziemy informować w stosownym czasie. Trzymajmy kciuki za jeszcze możliwy powiew lata. Każdy dzień ciepłej i słonecznej pogody przed chłodniejszą zimą jest na wagę złota.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Ben Wwa

Proponuję określenie "późne" lub "wczesnojesienne" lato. "Babie lato" będzie (mam nadzieję, że będzie) w październiku.

04 wrzesień 2021 - 07:13
Odpowiedz
K1

No i niestety kolejny gorący miesiąc. Globalne ocieplenie rozkręca się coraz bardziej

04 wrzesień 2021 - 18:05
Odpowiedz