| |
Zagrożenie!
Pierwszy weekend września pogodny, ale chłodny. Lokalnie przy gruncie możliwe przymrozki

Pierwszy weekend września pogodny, ale chłodny. Lokalnie przy gruncie możliwe przymrozki

Przed nami pierwszy weekend września 2021, który upłynie nam pod znakiem na ogół stabilnej pogody. Spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego, miejscami okresowo dużego, ale przeważnie bez opadów. Przelotny deszcz, jeśli się pojawi to tylko słaby, punktowy i przelotny, być może na północy kraju. Przeważać ma jednak stabilna słoneczna aura związana z przesuwającym się wyżem znad Skandynawii na wschód Europy. W tym czasie współdziałając z niżem znad Rosji ściągnie on w weekend 4-5 września 2021 chłodniejsze arktyczne powietrze z północy. Zrobi się pogodnie, ale chłodno, zwłaszcza nad ranem, gdy lokalnie w zastoiskach mogą się pojawić niewielkie przygruntowe przymrozki, zwłaszcza w niedzielę 05.09 i poniedziałek 06.09 nad ranem. Na ogół jednak temperatura minimalna będzie dodatnia na poziomie kilku stopni C., zwłaszcza na wschodzie Polski. W ciągu dnia temperatura wzrośnie, ale będzie ona poniżej normy wieloletniej dla tego okresu roku, poza zachodnimi i południowo zachodnimi dzielnicami Polski w ciągu dnia. Mimo to, do słońca przy słabym wietrze powinno być znośnie. Weekend, będzie sprzyjał aktywnemu wypoczynkowi w górach. Pamiętajmy, że szlaki po opadach są jednak wciąż mokre i błotniste.

Pogoda na pierwszy weekend września. Sobota i niedziela, 4-5 września 2021

Pogoda na pierwszy weekend września 2021, pogodnie, ale chłodno, lokalne przymrozki

W sobotę 4 września, będzie przeważnie słonecznie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. W ciągu dnia miejscami rozwiną się chmury kłębiasto warstwowe, zwłaszcza na zachodzie kraju, ale na ogół nie powinno padać.

Zachmurzenie po południu w Polsce, sobota 4 września 2021

Pogoda na pierwszy weekend września 2021 w Polsce, prognoza pogody na sobotę 4 września 2021

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 15-16 st. C. na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Lubelszczyźnie, do 17-22 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej powinno być na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północno wschodni i północny.

Prognozowana temperatura w sobotę 4 września 2021

Pogoda na weekend 4-5 września 2021, pogodnie, ale chłodno, lokalne przymrozki

W niedzielę 5 września pozostaniemy pod wpływem wyżu. Po ustąpieniu porannej lokalnej mgły, w całym kraju powinno być na ogół słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, miejscami okresowo umiarkowanym, w wielu regionach z licznymi rozpogodzeniami.

Zachmurzenie po południu w Polsce, niedziela 5 września 2021

Pogoda na weekend 4-5 września 2021, jaka będzie temperatura, czy będą przymrozki

Nie powinno padać, być może lokalnie z wyjątkiem Zatoki Gdańskiej. Do kraju będzie napływać zimne powietrze, dlatego temperatura pozostawi wiele do życzenia.

Prognozowana anomalia temperatury w Europie, w niedzielny 06.09 poranek

Zimne noce, lokalne przymrozki w pierwszy weekend września 2021 w Polsce

Spodziewamy się maksymalnie, od 14-16 st. C. na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Lubelszczyźnie, do 17-21 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Ponownie najwyższą temperaturę zanotujemy na krańcach zachodnich kraju, szczególnie w woj. lubuskim. Pod wieczór zacznie się jednak robić zimno.

Prognozowana temperatura w niedzielę 5 września 2021

Pogoda na weekend 4-5 września 2021, gdzie będzie najcieplej, czy będą przymrozki w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych. Zmiana pogody w kierunku ocieplenia czeka nas po weekendzie w nowym tygodniu, ale o tym więcej napiszmy w kolejnej prognozie pogody.

Dobrapogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!