| Szukaj |
Zagrożenie!

Pierwszy weekend września pogodny, ale chłodny. Lokalnie przy gruncie możliwe przymrozki

Przed nami pierwszy weekend września 2021, który upłynie nam pod znakiem na ogół stabilnej pogody. Spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego, miejscami okresowo dużego, ale przeważnie bez opadów. Przelotny deszcz, jeśli się pojawi to tylko słaby, punktowy i przelotny, być może na północy kraju. Przeważać ma jednak stabilna słoneczna aura związana z przesuwającym się wyżem znad Skandynawii na wschód Europy. W tym czasie współdziałając z niżem znad Rosji ściągnie on w weekend 4-5 września 2021 chłodniejsze arktyczne powietrze z północy. Zrobi się pogodnie, ale chłodno, zwłaszcza nad ranem, gdy lokalnie w zastoiskach mogą się pojawić niewielkie przygruntowe przymrozki, zwłaszcza w niedzielę 05.09 i poniedziałek 06.09 nad ranem. Na ogół jednak temperatura minimalna będzie dodatnia na poziomie kilku stopni C., zwłaszcza na wschodzie Polski. W ciągu dnia temperatura wzrośnie, ale będzie ona poniżej normy wieloletniej dla tego okresu roku, poza zachodnimi i południowo zachodnimi dzielnicami Polski w ciągu dnia. Mimo to, do słońca przy słabym wietrze powinno być znośnie. Weekend, będzie sprzyjał aktywnemu wypoczynkowi w górach. Pamiętajmy, że szlaki po opadach są jednak wciąż mokre i błotniste.

Pogoda na pierwszy weekend września. Sobota i niedziela, 4-5 września 2021

Pogoda na pierwszy weekend września 2021, pogodnie, ale chłodno, lokalne przymrozki

W sobotę 4 września, będzie przeważnie słonecznie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. W ciągu dnia miejscami rozwiną się chmury kłębiasto warstwowe, zwłaszcza na zachodzie kraju, ale na ogół nie powinno padać.

Zachmurzenie po południu w Polsce, sobota 4 września 2021

Pogoda na pierwszy weekend września 2021 w Polsce, prognoza pogody na sobotę 4 września 2021

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 15-16 st. C. na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Lubelszczyźnie, do 17-22 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej powinno być na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północno wschodni i północny.

Prognozowana temperatura w sobotę 4 września 2021

Pogoda na weekend 4-5 września 2021, pogodnie, ale chłodno, lokalne przymrozki

W niedzielę 5 września pozostaniemy pod wpływem wyżu. Po ustąpieniu porannej lokalnej mgły, w całym kraju powinno być na ogół słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, miejscami okresowo umiarkowanym, w wielu regionach z licznymi rozpogodzeniami.

Zachmurzenie po południu w Polsce, niedziela 5 września 2021

Pogoda na weekend 4-5 września 2021, jaka będzie temperatura, czy będą przymrozki

Nie powinno padać, być może lokalnie z wyjątkiem Zatoki Gdańskiej. Do kraju będzie napływać zimne powietrze, dlatego temperatura pozostawi wiele do życzenia.

Prognozowana anomalia temperatury w Europie, w niedzielny 06.09 poranek

Zimne noce, lokalne przymrozki w pierwszy weekend września 2021 w Polsce

Spodziewamy się maksymalnie, od 14-16 st. C. na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Lubelszczyźnie, do 17-21 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Ponownie najwyższą temperaturę zanotujemy na krańcach zachodnich kraju, szczególnie w woj. lubuskim. Pod wieczór zacznie się jednak robić zimno.

Prognozowana temperatura w niedzielę 5 września 2021

Pogoda na weekend 4-5 września 2021, gdzie będzie najcieplej, czy będą przymrozki w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych. Zmiana pogody w kierunku ocieplenia czeka nas po weekendzie w nowym tygodniu, ale o tym więcej napiszmy w kolejnej prognozie pogody.

Dobrapogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz