| |
Zagrożenie!
Kolejne wichury w prognozach. Załamanie pogody przyniesie niż Roksana. Mapy wiatru dla Polski

Kolejne wichury w prognozach. Załamanie pogody przyniesie niż Roksana. Mapy wiatru dla Polski

Na ustabilizowanie warunków pogodowych nadal nie możemy liczyć. Polska w najbliższych dniach pozostanie w obszarze zatoki niżowej związanej z wieloośrodkowym niżem Roksana znad Skandynawii. Fronty atmosferyczne z nimi związane przyniosą nowe wichury z wiatrem w porywach miejscami do 60-90 km/h oraz ponad 100 km/h w górach. Pojawią się również częste opady, a nawet lokalne burze. Pogoda będzie bardziej przypominać zaawansowaną jesień niż zimę, jaką powinniśmy mieć w lutym. Sprawdźmy, kiedy będą wichury i przejdą strefy opadów oraz gdzie wichura będzie najsilniejsza. Aktualne najnowsze mapy wiatru dla Polski zdradzają szczegóły.

Prognozowany obszar obniżonego ciśnienia z wieloośrodkowym niżem Roksana w rejonie Skandynawii. Noc 6/7 lutego 2022

Nowe wichury w prognozach. Niż Roksana, mapy wiatru dla Polski 6-7 lutego 2022, gdzie wiatr będzie najsilniejszy

Miniona noc przyniosła w zachodniej i centralnej Polsce wichurę z porywami wiatru do 70-90 km/h. Silniej powiało w górach. Na Śnieżce wiatr rozpędził się do ponad 111 km/h, czyli wszystko zgodnie z naszymi prognozami. W najbliższych dniach pogoda niewiele się zmieni, bo nadal musimy się spodziewać przechodzenia stref frontowych z opadami lub rozproszonymi przelotnymi opadami konwekcyjnymi. Należy się spodziewać w ich rejonie nie tylko deszczu, ale także deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Lokalnie mogą wystąpić burze.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, jakie mogą wystąpić między 5-7 lutego 2022 w czasie oddziaływania niżu Roksana. Model ICON

Wichury w prognozach dla Polski. Niż Roksana, mapa wiatru 6-7 lutego 2022, prognoza porywów

Nowe wichury będą przeważnie krótkotrwałe, bo zostaną wywołane przez przechodzące fronty atmosferyczne. Ich zasięg jest ograniczony, ponadto wystąpią w kilku falach. Nie będzie to więc wichura porównywalna do długotrwałego przechodzenia głębokiego niżu z poprzedniego tygodnia. Warto więc na bieżąco sprawdzać dane z radaru meteorologicznego, aby dokładnie wiedzieć gdzie pada oraz w jakim kierunku przemieszcza się wichura.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, niedziela 6 lutego 2022 przed południem

Prognoza porywów wiatru w Polsce, niż Roksana 6 lutego 2022, mapa wiatru

W niedzielę 06.02 silny wiatr jest okresami spodziewany szczególnie w zachodniej, południowej, centralnej i lokalnie północnej Polsce, gdzie pojawią się spore opady związane z nasunięciem kolejnego frontu atmosferycznego. Z kolei w nocy 6/7 lutego silny wiatr jest prognozowany miejscami na południu Polski szczególnie w rejonach podgórskich, ale nie tylko. Wystąpią tutaj również opady.

Wichura w Polsce. Prognozowane porywy wiatru, noc z niedzieli na poniedziałek 6/7 lutego 2022

Nowa wichura w Polsce, noc 6/7 lutego 2022, dokładna mapa wiatru

Nowy tydzień w poniedziałek 07.02 przyniesie silny wiatr szczególnie w zachodniej Polsce. Najsilniej ponownie powieje w Sudetach. W ciągu dnia pojawią się rozproszone przelotne opady konwekcyjne.

Silny wiatr w Polsce, prognoza wichury 7 lutego 2022

Przed nami więc bardzo zmienna pogoda. Co jakiś czas należy się spodziewać przelotnych opadów różnego rodzaju. Między strefami frontowymi spodziewane są również większe przejaśnienia. Wichury będą ograniczone i związane bezpośrednio z opadami konwekcyjnymi. W ich rejonie wiatr w porywach może osiągnąć do 60-80 km/h, lokalnie 90 km/h. Wysoko w górach powieje powyżej 100 km/h. Lokalnie może zagrzmieć. W codziennej prognozie bieżącej wskażemy dokładnie regiony narażone na silny wiatr wraz z porą przejścia opadów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!