| |
Zagrożenie!
Gigantyczne opady śniegu w Japonii. Zginęło co najmniej 8 osób! Setki kierowców utknęło w zaspach

Gigantyczne opady śniegu w Japonii. Zginęło co najmniej 8 osób! Setki kierowców utknęło w zaspach

Śnieżna zima po kolejny raz w tym sezonie uderzyła z całą surowością w Japonię. Obfite opady śniegu i burze śnieżne pojawiły się głównie w prefekturze Niigata i Hokuriku. Co najmniej 8 osób zginęło, a 277 zostało rannych. Co ciekawe, większość śmiertelnych wypadków zdarzyła się podczas odśnieżania. Z tego powodu władze zalecają, aby nie robić tego samemu. Inną częstą przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla wydobywającego się z silnika samochodu, gdy pojazd utknął w gigantycznej zaspie. Druga w tym sezonie potężna fala opadów śniegu, jaka przeszła przez Japonię, między 7, a 11 stycznia 2021, spowodowała przyrost pokrywy śnieżnej i skumulowanie śniegu do wysokości miejscami osiągającej 200-300 cm, z których w ciągu doby potrafiło spaść nawet 120 cm, np. w mieście Toyama.

Gigantyczne opady śniegu w Japonii, 7-11 stycznia 2021. Foto: TT 

Gigantyczne, potężne opady śniegu w Japonii, styczeń 2021

Anomalia pokrywy śnieżnej miejscami o ponad 200% przekracza normę dla tej pory roku. Sytuacja w Japonii, zwłaszcza w centralnych prefekturach jest bardzo trudna.

Pokrywa śnieżna w Japonii, 12 stycznia 2021, czasu lokalnego. Dane: Japan Meteorological Agency

Potężne opady śniegu w Japonii, zginęło 8 osób, setki kierowców utknęło w zaspach, styczeń 2021

Wczoraj 10 stycznia 2021, w korkach utknęło w Japonii blisko 1500 pojazdów. Do uwięzionych kierowców zostało skierowane wojsko.

Gigantyczne opady śniegu w Japonii

Zima w Japonii w tym sezonie już teraz można powiedzieć, że przejdzie do historii.

Olbrzymie opady śniegu w różnych regionach półkuli północnej nie powinny zaskakiwać. Ma to często związek z paradoksem globalnego ocieplenia. Na czym on polega dowiesz się w naszym artykule.

DobraPogoda24, NHK, JMC


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!