| |
Zagrożenie!
 Inwazja niżowa zbliża się do Polski. Będą ulewy i śnieżyce. Mamy dokładne mapy opadów

Inwazja niżowa zbliża się do Polski. Będą ulewy i śnieżyce. Mamy dokładne mapy opadów

Przed nami kolejne załamanie pogody. W najbliższych godzinach na wschodzie i południowym wschodzie Polski pojawią się kolejne rozproszone przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a późnym popołudniem i wieczorem wkroczy ze wschodu płytki niż, który z nową strefą opadów deszczu i miejscami śniegu przemieści się przez kraj w nocy 18/19 kwietnia. Gdzieniegdzie może się ponownie zabielić. To będzie krótki nawrót zimowych warunków pogodowych. W następnych kilkudziesięciu godzinach utrzyma się inwazja niżowa ze wschodu, bo od czasu do czasu pojawią się miejscami przelotne opady deszczu, ale zacznie również rosnąć temperatura w ostatniej dekadzie miesiąca. Lokalnie wrócą burze. Mamy dokładne najnowsze mapy opadów. Sprawdźmy, gdzie popada.

Strefa zachmurzenia znad Białorusi i Ukrainy przyniesie w Polsce deszcz i lokalne śnieżyce w ciągu najbliższej doby. Dane satelitarne Eumetsat z godziny 10:00, 18 kwietnia 2022

Inwazja niżowa załamie pogodę w Polsce, będą ulewy i śnieżyce, prognoza opadów 18-19 kwietnia 2022

Główna strefa opadów związana z pierwszym płytkim niżem wędrującym przez południowo wschodnią Polskę wkroczy ze wschodu do naszego kraju późnym popołudniem i wieczorem. Wówczas miejscami popada od południowego Podlasia przez Lubelszczyznę i Mazowsze po Małopolskę i Podkarpacie. Wcześniej wystąpią lokalne opady wewnątrzmasowe. W nocy 18/19.04 niż z opadami będzie się dalej przesuwał w głąb kraju na zachód. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 23:00

Inwazja niżowa i załamanie pogody w Polsce, ulewy i śnieżyce noc 18/19 kwietnia 2022

Z upływem godzin przez noc do wtorkowego 19.04 poranka popada deszcz, deszcz ze śniegiem i miejscami śnieg, od częściowo Podlasia przez Lubelszczyznę, lokalnie Mazury, Mazowsze, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę, Ziemie Łódzką, po Opolszczyznę, Dolny Śląsk, południowo wschodnią Wielkopolskę i Kujawy. Dokładny zasięg opadów sprawdzimy na bieżąco na danych radaru meteorologicznego.

Zasięg opadów w Polsce, do godziny 02:00, 19 kwietnia 2022

Ulewy i śnieżyce w nocy 18/19 kwietnia 2022, mapa opadów w Polsce

Nocny spadek temperatury miejscami będzie na tyle wystarczający aby wystąpiły nie tylko opady deszczu, ale również śniegu. Gdzieniegdzie chwilowo krajobrazy mogą się zabielić, jednak śnieg będzie dość szybko topnieć poza rejonami podgórskimi.

Zasięg opadów w Polsce, do godziny 05:00, 19 kwietnia 2022

Ulewy i śnieżyce w Polsce przejdą w nocy 18/19 kwietnia 2022, miejscami zrobi się biało

Przyrost pokrywy śnieżnej zanotujemy głównie na południu w rejonach podgórskich i górskich, na pozostałym obszarze miejscami może się co najwyżej na chwilę zabielić.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce do 19 kwietnia 2022

Mapa opadów śniegu, gdzie spadnie śnieg w nocy 18/19 kwietnia 2022 w Polsce

Najpóźniej opady z omawianej strefy niżowej dotrą nad Dolny Śląsk, bo dopiero nad ranem we wtorek 19.04.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 08:00, 19 kwietnia 2022

Załamanie pogody, ulewy i śnieg w Polsce, mapa opadów 18-19-20 kwietnia 2022

To będzie pierwsza strefa opadów związana z najbliższym niżem. We wtorek znowu w ciągu dnia nasunie się kolejna strefa opadów deszczu, ale tym razem głównie nad dzielnice północno wschodnie, zwłaszcza na Podlasie, Mazury po Kujawy i północną połowę Mazowsza. Na tym jednak nie koniec, bo następna strefa opadów znad Białorusi wkroczy do wschodniej Polski szczególnie nad ranem w środę 20.04, od Podlasia przez północną Lubelszczyznę, Mazowsze po Łódzkie. Z tego powodu określony typ pogody można nazwać inwazją niżową ze wschodu, co zdarza się rzadko w w Polsce w ciągu całego roku. Więcej o pogodzie na kolejne dni dowiecie się w naszej najnowszej prognozie długoterminowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!