| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatura wzrośnie i wybuchnie kwitnąca wiosna. Prognoza sięga majówki

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatura wzrośnie i wybuchnie kwitnąca wiosna. Prognoza sięga majówki

Przymrozki ustąpią, temperatury wzrosną, będą przelotne opady, burze i chwile ze słońcem - przewiduje najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski sięgająca już majówki. Warunki meteorologiczne wreszcie będą sprzyjać ruszeniu wegetacji. Brak ujemnych temperatur spowoduje, że wybuchnie prawdziwa kwitnąca wiosna, zwłaszcza, że będą się również pojawiać przelotne opady deszczu. Krótko mówiąc - przed nami typowa wiosna, ale bez ekstremalnych zjawisk. Ocieplenie czeka nas szczególnie w ciągu ostatniej 3 dekadzie kwietnia.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury, od 17 kwietnia, do 2 maja 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody od 17 kwietnia, do 2 maja 2022

Ochłodzenie z nocnymi przymrozkami w Polsce, będzie jeszcze miejscami możliwe do około 19 kwietnia. Wraz z początkiem ostatniej dekady miesiąca temperatury wzrosną. W tym czasie zacznie napływać również cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze. Co jakiś czas pojawią się miejscami przelotne opady deszczu, będą również możliwe burze. Pomiędzy strefami niżowymi możemy również liczyć na okresy z przejaśnieniami i słońcem.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 20-25 kwietnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury do 25 kwietnia 2022

Jest spora szansa, że znaczna część ostatniej dekady miesiąca upłynie w Polsce pod znakiem lekko dodatniej anomalii temperatury lub w pobliżu normy. Dzięki temu możemy liczyć na pojawienie się pięknego zielonego i coraz bardziej kwitnącego oblicza wiosny.

Pogoda długoterminowa. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie, za okres do 27 kwietnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 27 kwietnia 2022

Polska w najbliższych dniach znajdzie się w obszarze pomiędzy skrajem wyżu znad Skandynawii, a czasami podchodzącymi układami niżowymi z południa Europy. Początkowo opady wkroczą również ze wschodu, gdyż niże siłą odśrodkową kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara skierują w ten sposób fronty z opadami. W nowym tygodniu popada miejscami w Polsce, zwłaszcza między 18/19 kwietnia, a także z 19/20 kwietnia. Później opadów ma być nieco mniej, a kolejne częstsze opady w tym burze pojawią się około 25-26 kwietnia.

Prognoza sumy opadów w Polsce, do 25 kwietnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 25 kwietnia 2022

Prognozę długoterminową warto również sprawdzić na dokładnych wiązkach prognostycznych wskazujących trend. Poniżej prezentujemy dane prawdopodobieństwa temperatury i opadów dla stolicy Małopolski.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury i opadów do 3 maja 2022

Podsumowując, w nowym tygodniu temperatury wzrosną i przymrozki ustąpią. Początkowo może być jeszcze dość chłodno, ale w trakcie ostatniej dekady miesiąca temperatury na poziomie 13-20 st. C. powinny być dość częste. Najwięcej opadów zanotujemy na wschodzie oraz w centrum kraju, aczkolwiek zasięg stref frontowych może się jeszcze zmieniać. Będziemy to weryfikować w prognozach codziennych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!