| |
Zagrożenie!
Greta Thunberg przybyła do Madrytu na COP25. W asyście policji udała się na konferencję prasową

Greta Thunberg przybyła do Madrytu na COP25. W asyście policji udała się na konferencję prasową

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Greta Thunberg dotarła dziś 06.12 pociągiem do Madrytu, gdzie odbywa się szczyt klimatyczny COP25. Szwedzka aktywistka na rzecz klimatu, zaraz po wyjściu z pociągu została otoczona przez prasę i delegatów. W asyście policji - personelu bezpieczeństwa ONZ - przemieściła się do samochodu i odjechała. Wśród okrzyków ze strony zaniepokojonych obserwatorów można było usłyszeć „zostaw ją w spokoju”.

Greta Thunberg szczyt klimatyczny COP25 Madryt Hiszpania

W najbliższych dniach Greta Thunberg weźmie udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Madrycie, zaplanowana jest również konferencja prasowa.

Do tematu zmian klimatycznych odniósł się dziś również kościół katolicki. -”Dużo się mówi, ale nic się w tym celu nie robi. Na świecie rośnie emisja gazów cieplarnianych”- powiedział Tomas Insua, przewodniczący Światowego Ruchu Katolickiego dla Klimatu. Jako obserwator trwającego obecnie w Madrycie światowego szczytu COP25 podkreśla on, że szanse na powstrzymanie zmian są bardzo małe, brakuje bowiem woli politycznej.

-„Pomagamy Kościołowi żyć według Laudato sì. Warto też zauważyć, że w świecie katolickim istnieje pokolenie Laudato sì, ruch młodych, którzy inspirują się papieskim dokumentem i Gretą. W Madrycie na przykład odbywa się dzisiaj wielka manifestacja i obok Grety są na niej również młodzi katolicy, głównie z Hiszpanii, ale nie tylko, aby pokazać, że młodzi katolicy uczestniczą w tym wielkim ruchu“- dodał w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego - Tomas Insua.

DobraPogoda24, El Pais, Radio Watykańskie


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!