| |
Zagrożenie!
Greta Thunberg COP25. Aktywistka dopłynęła do Lizbony. Niebawem pojawi się na szczycie klimatycznym w Madrycie

Greta Thunberg COP25. Aktywistka dopłynęła do Lizbony. Niebawem pojawi się na szczycie klimatycznym w Madrycie

W poniedziałek 02.12 w hiszpańskim Madrycie rozpoczął się międzynarodowy szczyt klimatyczny CO25. Potrwa on do 13 grudnia. W tym czasie delegacje z blisko 200 krajów, będą uzgadniać reguły handlu do emisji CO2.

Na szczycie jest oczekiwana znana młoda szwedzka aktywistka klimatyczna - Greta Thunberg. Po 3 tygodniach żeglugi katamaranem przez Atlantyk, dotarła wczoraj 03.12 do Lizbony w Portugalii. Po odpoczynku Greta Thunberg uda się pociągiem do Madrytu, gdzie dotrze prawdopodobnie do piątku 06.12. Wynika to z informacji podawanych przez hiszpańską prasę.

Greta Thunberg po 3 tygodniach dopłynęła do Lizbony z USA. Foto: TT

Greta Thunberg COP25 Madryt Hiszpania Szczyt Klimatyczny

W Madrycie ma poprowadzić protest organizacji ekologicznych, towarzyszący konferencji COP25. Wówczas młodzi ludzie z różnych części świata będą uczestniczyć w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Na ich czele stanie właśnie Greta Thunberg. W ten sposób młodzi ludzie mają przeciwstawić się kryzysowi klimatycznemu w obliczu „bezczynności rządów”.

Dziś 04.12 jednym z głównym punktów szczytu jest dyskusja o raporcie Międzyrządowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu (IPCC).

DobraPogoda24, Lavanguardia


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!