| |
Zagrożenie!
Fala upałów zbliża się do Polski. Poczujemy piekielny żar. Wiemy, gdzie temperatury będą najwyższe

Fala upałów zbliża się do Polski. Poczujemy piekielny żar. Wiemy, gdzie temperatury będą najwyższe

Zapowiadana fala upałów już we wtorek 19 lipca wkroczy do Polski. Temperatury ponownie w wielu regionach osiągną lub przekroczą 30 stopni C., a miejscami w tym tygodniu mogą osiągnąć nawet 37-38 st. C. Piekielny żar będzie lał się z nieba. To będzie trudny okres dla pracujących na zewnątrz, a także ludzi starszych mających problemy z układem krążenia. Kto może niech bierze wolne i planuje wypoczynek nad wodą. Zachowajmy jednak zdrowy rozsądek i pamiętajmy o nawadnianiu, bo o udar cieplny nie będzie trudno.

Fala silnego upału w Polsce i Europie. Prognozowane maksymalne temperatury, jakie mogą wystąpić między 18-28 lipca 2022

Fala upałów zbliża się do Polski, gdzie upał będzie największy, prognoza temperatury do 22 lipca 2022

Fala ekstremalnego upału z Portugalii i Hiszpanii przesunęła się nad Francję i dziś dotarła do Wielkiej Brytanii. Obszar adwekcji powietrza zwrotnikowego jest jednak znacznie większy i już jutro 19.07 upał wkroczy do Polski. Na termometrach zanotujemy miejscami do 30-35 st. C. Upał zanotujemy w tym dniu, od województwa kujawsko pomorskiego przez wielkopolskie, zachodnie i południowe dzielnice zachodniopomorskiego, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie po częściowo śląskie i lokalnie mazowieckie.

Fala upałów w Polsce. Prognozowana temperatura, 19 lipca 2022

Fala upałów w Polsce, 19 lipca 2022, do kiedy będzie upał

Z kolei w środę 20.07 upał jeszcze bardziej się nasili i przemieści w głąb Polski. Spodziewamy się maksymalnie w niemal całej zachodniej połowie kraju oraz w południowych dzielnicach, do 30-37 st. C., być może 38 st. C. Największy upał prognozujemy od południowych dzielnic województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie po opolskie. 

Prognozowany upał w Polsce, 20 lipca 2022

Silny upał w Polsce, do kiedy fala upałów, prognoza temperatury 20 lipca 2022

To będzie jeden z najcieplejszych dni tegorocznego lata. Temperatury na zachodzie i południowym zachodzie kraju w czasie maksimum, będą miejscami o 10-15 st. C. wyższe od normy wieloletniej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 20 lipca 2022

Silna fala upałów w Polsce, gdzie najwyższa temperatura 20 lipca 2022

Prognozy upału w Polsce na czwartek 21.07 są nadal rozbieżne. Model amerykański GFS aktualnie oblicza silny upał na znacznym obszarze kraju z temperaturami maksymalnymi powyżej 30-37 st. C., gdyż czyhający front za naszą zachodnią granicą ma jeszcze nie wkroczyć do kraju.

Wstępnie prognozowany upał w Polsce, 21 lipca 2022. Model GFS

Fala upałów w Polsce, prognoza temperatury 21 lipca 2022, do kiedy żar z nieba

Inny wariant prognozuje europejski model ECMWF. Według tej prognozy, front z przelotnymi opadami i burzami zaznaczy się miejscami już w ciągu dnia nad zachodnimi dzielnicami kraju, a przez upał będzie bardziej zepchnięty na wschód, ponadto ma być mniejszy o 2-3 st. C.

Aktualnie prognozowany upał w Polsce, 21 lipca 2022. Model ECMWF

Pikielny żar w Polsce, do kiedy fala upałów, 21 lipca 2022

W codziennych prognozach bieżących, będziemy zapowiadać dokładne prognozy temperatur i zjawisk atmosferycznych dla Polski. Zachęcamy do śledzenia, wtedy pogoda niczym Was nie zaskoczy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!