| Szukaj |
Zagrożenie!

Fala upałów zbliża się do Polski. Poczujemy piekielny żar. Wiemy, gdzie temperatury będą najwyższe

Zapowiadana fala upałów już we wtorek 19 lipca wkroczy do Polski. Temperatury ponownie w wielu regionach osiągną lub przekroczą 30 stopni C., a miejscami w tym tygodniu mogą osiągnąć nawet 37-38 st. C. Piekielny żar będzie lał się z nieba. To będzie trudny okres dla pracujących na zewnątrz, a także ludzi starszych mających problemy z układem krążenia. Kto może niech bierze wolne i planuje wypoczynek nad wodą. Zachowajmy jednak zdrowy rozsądek i pamiętajmy o nawadnianiu, bo o udar cieplny nie będzie trudno.

Fala silnego upału w Polsce i Europie. Prognozowane maksymalne temperatury, jakie mogą wystąpić między 18-28 lipca 2022

Fala upałów zbliża się do Polski, gdzie upał będzie największy, prognoza temperatury do 22 lipca 2022

Fala ekstremalnego upału z Portugalii i Hiszpanii przesunęła się nad Francję i dziś dotarła do Wielkiej Brytanii. Obszar adwekcji powietrza zwrotnikowego jest jednak znacznie większy i już jutro 19.07 upał wkroczy do Polski. Na termometrach zanotujemy miejscami do 30-35 st. C. Upał zanotujemy w tym dniu, od województwa kujawsko pomorskiego przez wielkopolskie, zachodnie i południowe dzielnice zachodniopomorskiego, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie po częściowo śląskie i lokalnie mazowieckie.

Fala upałów w Polsce. Prognozowana temperatura, 19 lipca 2022

Fala upałów w Polsce, 19 lipca 2022, do kiedy będzie upał

Z kolei w środę 20.07 upał jeszcze bardziej się nasili i przemieści w głąb Polski. Spodziewamy się maksymalnie w niemal całej zachodniej połowie kraju oraz w południowych dzielnicach, do 30-37 st. C., być może 38 st. C. Największy upał prognozujemy od południowych dzielnic województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie po opolskie. 

Prognozowany upał w Polsce, 20 lipca 2022

Silny upał w Polsce, do kiedy fala upałów, prognoza temperatury 20 lipca 2022

To będzie jeden z najcieplejszych dni tegorocznego lata. Temperatury na zachodzie i południowym zachodzie kraju w czasie maksimum, będą miejscami o 10-15 st. C. wyższe od normy wieloletniej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 20 lipca 2022

Silna fala upałów w Polsce, gdzie najwyższa temperatura 20 lipca 2022

Prognozy upału w Polsce na czwartek 21.07 są nadal rozbieżne. Model amerykański GFS aktualnie oblicza silny upał na znacznym obszarze kraju z temperaturami maksymalnymi powyżej 30-37 st. C., gdyż czyhający front za naszą zachodnią granicą ma jeszcze nie wkroczyć do kraju.

Wstępnie prognozowany upał w Polsce, 21 lipca 2022. Model GFS

Fala upałów w Polsce, prognoza temperatury 21 lipca 2022, do kiedy żar z nieba

Inny wariant prognozuje europejski model ECMWF. Według tej prognozy, front z przelotnymi opadami i burzami zaznaczy się miejscami już w ciągu dnia nad zachodnimi dzielnicami kraju, a przez upał będzie bardziej zepchnięty na wschód, ponadto ma być mniejszy o 2-3 st. C.

Aktualnie prognozowany upał w Polsce, 21 lipca 2022. Model ECMWF

Pikielny żar w Polsce, do kiedy fala upałów, 21 lipca 2022

W codziennych prognozach bieżących, będziemy zapowiadać dokładne prognozy temperatur i zjawisk atmosferycznych dla Polski. Zachęcamy do śledzenia, wtedy pogoda niczym Was nie zaskoczy.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz