| |
Zagrożenie!
We wtorek 08.10 sprawdzian przedstawicieli komitetów wyborczych z tematu klimatu i środowiska

We wtorek 08.10 sprawdzian przedstawicieli komitetów wyborczych z tematu klimatu i środowiska

Wybory parlamentarne coraz bliżej. 13 października zadecydujemy o przyszłości naszego kraju na co najmniej kilka lat. Przedstawiciele komitetów wyborczych dwoją się i troją, aby przekonać nas do głosowania na wystawionych kandydatów.

Debata wybory parlamentarne klimat środowisko

Jako portal zajmujący się m.in. meteorologią i klimatem, naszą uwagę skupia szczególnie temat klimatu i środowiska, jaki zaplanowano poruszyć w czasie przedwyborczej debaty na antenie Polsat News. Debatę prowadzoną przez Piotra Witwickiego zaplanowano na najbliższy wtorek 08.10 o godz. 20:00. Wezmą w niej udział przedstawiciele wszystkich pięciu, ogólnopolskich komitetów wyborczych. Każdy z uczestników, będzie miał tyle samo czasu na wypowiedź.

W przekonaniu naukowców specjalizujących się w dziedzinie klimatu, środowiska i szeroko pojętej ekologii, kryzys klimatyczny, to najważniejsze wyzwanie przed którym stoi ludzkość. Wielu decydentów w naszym kraju nadal chce jednak stawiać na węgiel, zamiast na innowacje związane z rozwojem energii odnawialnej. W najbliższy wtorek, będziemy mieć okazję zweryfikować plany poszczególnych komitetów wyborczych w tym zakresie.

Na temat najbliższych wyborów wypowiedziała się również redakcja Nauki O Klimacie, która słynie w Polsce z obalania mitów klimatycznych. -„Jak pokazują liczne badania naukowe, zmiana klimatu to realny problem, z którym muszą poradzić sobie nasze oraz przyszłe pokolenia. By to się udało, potrzebujemy decydentów, którzy wezmą go poważnie. Dlatego zachęcamy Was do głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych oraz upewnienia się, że Wasi kandydaci znają ustalenia nauki w kwestii zmiany klimatu. 13 października oddaj głos na przyszłość”- czytamy na profilu NOK


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!