| |
Zagrożenie!
Cmentarz we Włoszech runął do morza. Wiele trumien dryfuje

Cmentarz we Włoszech runął do morza. Wiele trumien dryfuje

Budowanie w pobliżu morza nie jest dobrym pomysłem. Erozja wybrzeża, podnoszący się poziom morza, a także wyższe fale sztormowe robią niesamowite spustoszenia. Kolejny przykład pochodzi z Włoch. Stary cmentarz w Camogli niedaleko miasta Genua runął do morza 22 lutego 2021 roku. Ta niewiarygodna sytuacja została uchwycona na nagraniu video.

Cmentarz we Włoszech zsunął się do morza, 22 lutego 2021

Cmentarz we Włoszech runął do morza, Camogli, film, zdjęcia

Na filmie widzimy, jak frontowa część starego cmentarza we włoskim Camogli, będąca ścianą kilku kaplic wpada do morza.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 lutego 2021. Na szczęście w tym dniu cmentarz był zamknięty i nie odbywały się pochówki.

Cmentarz wpadł do morza we Włoszech. trumny dryfujące, zdjęcia

Do morza wpadło wiele trumien, które następnie zaczęły dryfować. W gruzach i błocie przy brzegu piętrzyły się również nagrobki i urny.

Cmentarz w tym miejscu na wysokości 50m powstał 150 lat temu, gdy zagrożenie ze strony morza na klifie wydawało się nierealne, tymczasem erozja wybrzeża nasilona przez deszcz, wiatr i w ostatnich latach wysokie fale sztormowe dokonała destrukcji.

Włoscy strażacy i nurkowie nadal pracują na miejscu. Prowadzą trudną akcję mającą na celu wyłowienie i odzyskanie trumien. Wstęp na cmentarz jest zabroniony.

Gigantyczną erozję wybrzeża Pacyfiku obserwujemy również w Kalifornii.

DobraPogoda24, Vigili del Fuoco


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!