| |
Zagrożenie!
Gigantyczna erozja wybrzeża Pacyfiku. Mieszkańcom Kalifornii pozostała już tylko modlitwa, bo większość ich domów zniknie w ciągu najbliższych 5-10 lat! (video)

Gigantyczna erozja wybrzeża Pacyfiku. Mieszkańcom Kalifornii pozostała już tylko modlitwa, bo większość ich domów zniknie w ciągu najbliższych 5-10 lat! (video)

Jeśli ktoś narzeka na warunki panujące w Polsce, to albo jest ignorantem, albo nigdy nie wyjeżdżał za granice. Na świecie jest bardzo wiele niebezpiecznych miejsc i to również w tzw. „cywilizowanych krajach”. Nie dość, że prześladują ich niemal wszystkie ekstremalne zjawiska pogodowe, to jeszcze muszą się zmagać z innymi żywiołami naturalnymi, takimi jak trzęsienia ziemi, leje krasowe i gigantyczne erozje wybrzeża.

Jednym z takich regionów jest Kalifornia w USA, gdzie bardzo szybko postępuje erozja wybrzeża Pacyfiku. Woda, wiatr i siła grawitacji niszczą warstwę terenu. Zjawisko to nasiliło się kilka lat temu.

Erozja wybrzeża

Najpierw władze wystosowały zalecenia, a potem nakazały ewakuacje. Teraz ludziom pozostała już tylko modlitwa, aby ich domy utrzymały się na klifie powyżej poziomu plaży.

Eksperci przewidują, że w kolejnych latach gigantyczne fale nadal będą niszczyć wybrzeże i pochłaniać kolejne metry gruntu. Powstaną wielkie jaskinie i meandry w piaszczystym wybrzeżu, gdzie wiele milionów ludzi ma swoje domy!

To co widzimy na załączonym filmie warto zachować na pamiątkę, bo większość pokazanych domów zniknie za około 5-10 lat!

Zdjęcie: youtube


Komentarze
Grzes

Taki Pacyfik podczas sztormu ile potrawie "ukraść "ton ziemi?

14 listopad 2017 - 09:16
Odpowiedz
Zosia

Wszystko fajnie Ale słuchając tej muzyki ma się ochotę skoczyć z tego klifu

19 marzec 2020 - 09:14
Odpowiedz