| |
Zagrożenie!
Unia Europejska zniesie cło antydumpingowe na chińskie panele fotowoltaiczne

Unia Europejska zniesie cło antydumpingowe na chińskie panele fotowoltaiczne

Mamy dobrą informację dla osób, które chcą inwestować w odnawialne źródła energii. Po pięciu latach Komisja Europejska zdecydowała, że nie przedłuży obowiązujących ceł antydumpingowych. O taką decyzję zabiegał europejski sektor energii odnawialnej.

Spór dotyczący paneli słonecznych był najpoważniejszym konfliktem w relacjach Unii z Chinami w ostatnich latach. Bruksela zarzucała władzom w Pekinie, że sprzedają panele poniżej kosztów produkcji i zalewają nimi unijny rynek. W 2012 roku Unia Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Państwu Środka, a rok później nałożyła pierwsze cła.

Energia słoneczne panele cło

Sytuacja ulegnie zmianie w najbliższym czasie, bowiem w związku z redukcją kosztów w sektorze solarnym, Komisja uznała, że cła nie zostaną przedłużone. Europejski sektor energii słonecznej uważa, że zdjęcie ceł z chińskiej fotowoltaiki przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy w tym sektorze.

Komisja Europejska poinformowała w oświadczeniu, że po rozważeniu potrzeb zarówno producentów, jak i tych, którzy importują panele słoneczne, zniesienie ceł leży w interesie Unii jako całości.

Zachęcamy do stawiania na słoneczną energię odnawialną, zwłaszcza, że w Polsce występują dobre warunki klimatyczne do jej zastosowania. Przy tej okazji warto przypomnieć nasz wcześniejszy artykuł, w którym wskazujemy, gdzie w kraju nad Wisłą występują najlepsze warunki do uzyskiwania energii elektrycznej ze Słońca.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!