| |
Zagrożenie!
Chwyci silny mróz w Polsce. Temperatura spadnie do -20 stopni. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najzimniej

Chwyci silny mróz w Polsce. Temperatura spadnie do -20 stopni. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najzimniej

W tym tygodniu dotrze do Polski bardzo zimne powietrze. W nocy chwyci dwucyfrowy mróz, temperatura miejscami spadnie nawet do -20 stopni C. Najzimniej będzie na wschodzie i południu szczególnie w dolinach. Silny mróz będzie możliwy dzięki rozbudowie wyżu, rozpogodzeniom i adwekcji zimnego powietrza arktycznego lub polarnego kontynentalnego. Mróz szczególnie da nam się we znaki między 10-13 marca 2022, gdy strumień zimnego powietrza będzie bezpośrednio osiadał nad środkowo wschodnią Europą. Sprawdźmy, kiedy i gdzie mróz będzie największy oraz kiedy temperatury wzrosną w Polsce.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 11 marca 2022

Mróz z temperaturą -20 stopni C. pojawi się w Polsce. Prognoza temperatury 10-13 marca 2022

Zimne powietrze napływające znad wschodniej Europy napłynie nad Polskę, a później skieruje się nad południowo wschodnią Europę. Większy mróz i ochłodzenie pojawi się nad Bałkanami aż po Grecję i Turcję. W tym regionie ponadto wystąpią miejscami śnieżyce.

Prognozowany mróz w Polsce, 11 marca 2022

Mróz w Polsce, prognoza temperatury 11 marca 2022

W Polsce dwucyfrowy mróz chwyci w nocy w drugiej połowie tego tygodnia. Miejscami na wschodzie i południu kraju temperatura spadnie do -16/-10 st. C., a lokalnie na południu i południowym wschodzie w dolinach mróz będzie większy do około -20/-17 st. C. Punktowo w zastoiskach chłodu na biegunach zimna temperatura może spaść poniżej -20 st. C.

Prognozowany mróz w Polsce, 12 marca 2022

Prognoza temperatury w Polsce, silny mróz między 10-13 marca 2022, najnowsze mapy temperatury

Powrót silnego mrozu do Polski, będzie możliwy dzięki rozbudowie dość silnego wyżu z ciśnieniem przekraczającym 1040 hPa. Prognozy zachmurzenia wskazują, że będzie to pogodny wyż, a to oznacza, że w nocy będą dogodne warunki do szybkiego spadku temperatury i wystąpienia silnego mrozu.

Prognozowane położenie wyżu nad Europą, 12 marca 2022

Silny mróz i wyż nad Polską, marzec 2022

Prognozy temperatury zaczynają się stabilizować, dlatego należy oczekiwać najniższych temperatur w drugiej połowie tego tygodnia. W następnym tygodniu po przesunięciu się wyżu na wschód i pojawieniu się głębokiego niżu nad Atlantykiem zmieni się kierunek adwekcji powietrza. Jest zatem szansa, że od połowy lub w drugiej połowie marca temperatury w Polsce znacznie wzrosną zgodnie z naszą najnowszą pogodą długoterminową

Prognozowany mróz w Polsce, 13 marca 2022

Kiedy mróz w Polsce ustąpi, prognoza temperatury 13 marca 2022

Niestety, ochłodzenie dotrze nie tylko nad Polskę. Również na Ukrainie objętej wojną będzie w nocy występował dość silny mróz. To będzie ciężki okres dla uchodźców. Grunt zostanie zmrożony, a przez to wojska rosyjskie z ciężkim sprzętem łatwiej będą się poruszać. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!