| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz, śnieg i wyż w Polsce. W prognozach wysokie temperatury

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz, śnieg i wyż w Polsce. W prognozach wysokie temperatury

Pierwsza dekada marca upływa w Polsce pod znakiem łagodnych warunków atmosferycznych, ale z temperaturą poniżej normy i to się nie zmieni niemal do połowy miesiąca - przewiduje najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. W najbliższych dniach nasili się mróz w nocy szczególnie we wschodniej i południowej Polsce, zwłaszcza na przełomie 1 i 2 dekady marca. Wcześniej znowu popada miejscami śnieg, a później pojawi się pogodny wyż. Suma opadów nadal będzie niewielka zgodnie z prognozami długoterminowymi na marzec. Wiosenne temperatury również dotrą do Polski z upływem 2 dekady marca. Wykażmy się zatem jeszcze cierpliwością, bo w drugiej połowie marca ma być zdecydowanie cieplej i bardziej wiosennie.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury, od 6, do 21 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody, od 6, do 21 marca 2022

Mróz w nocy szybko nie ustąpi szczególnie we wschodniej i południowej Polsce. Mało tego, większy spadek temperatury czeka nas, zwłaszcza między około 10-13 marca, gdy w nocy będzie możliwy dwucyfrowy mróz, największy na południu kraju w dolinach. Najbliższy tydzień upłynie nam dalej pod znakiem ujemnej anomalii temperatury.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, między 8-13 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie do 13 marca 2022

Przejściowo zdarzą się nieliczne opady, głównie śniegu zwłaszcza między 7-8 marca. Wówczas miejscami zdołają się zabielić krajobrazy i na chwilę wrócą zimowe warunki pogodowe, ale w kolejnych dniach rozbuduje się nowy antycyklon, czyli wyż. Prognozy wskazują, że tym razem ma to być przeważnie pogodny ośrodek wysokiego ciśnienia i z tego powodu czeka nas większy mróz w nocy w okolicach początku 2 dekady marca.

Pogoda długoterminowa. Prognoza temperatury powietrza napływającego do Europy na wysokości 1,5 km, od 6, do 13 marca 2022

Sytuacja w kierunku wyższych temperatur i nadejścia powiewu wiosny zacznie się zmieniać od zachodu Polski szczególnie w okolicach połowy i drugiej połowy marca. Jeśli prognozy nas nie zawiodą i nie wydarzy się nieoczekiwana zmiana, to właśnie w tym okresie zanotujemy nawet kilkanaście stopni na termometrach.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie, do 16 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 16 marca 2022

Prognozowane opady w nowym tygodniu wystąpią, głównie między poniedziałkiem i wtorkiem 7-8 marca. Będą to przeważnie opady śniegu. Poniższa mapa wskazuje prognozowaną sumę opadów. W kolejnych dniach opadów nie będzie lub wystąpią tylko punktowo, gdyż rozbuduje się w pobliżu Polski wyż z ciśnieniem ponad 1040 hPa. Krajobrazy mogą się więc na początku nowego tygodnia zabielić, zwłaszcza od Podlasia i Mazur przez Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską, Mazowsze po Małopolskę, Podkarpacie i Górny Śląsk. 

Pogoda długoterminowa. Prognoza sumy opadów w Polsce, do 13 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów do 13 marca 2022

Długoterminowy trend pogodowy tradycyjnie możemy sprawdzić i potwierdzić na wiązkach prognostycznych z prawdopodobieństwem temperatury i opadów. 

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury do 21 marca 2022

Na powyższej i poniższej prognozie widzimy możliwe słabe przelotne opady szczególnie między 7-9 marca, większy spadek temperatury w nocy, zwłaszcza między 10-13 marca i stopniowy wzrost temperatur ku wiośnie w drugiej połowie marca. Trend prognozy jest więc wyraźny. Ocieplenie względem wcześniejszych prognoz, będzie opóźnione o kilka dni.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury, od 6, do 21 marca 2022

Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i przetrwać jeszcze co najmniej tydzień dość niskich temperatur. Mamy nadzieję, że druga połowa marca wynagrodzi nam niecierpliwe czekanie na wiosenną pogodę.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!