| |
Zagrożenie!
Chwyci mróz i spadnie 60 cm śniegu. Śnieżyca zasypie drogi i domy. Zima jeszcze nie odpuści

Chwyci mróz i spadnie 60 cm śniegu. Śnieżyca zasypie drogi i domy. Zima jeszcze nie odpuści

Mimo, że w kolejnych dniach w Polsce czeka nas podmuch wczesnej wiosny i nic się nie zmieni do początku marca, to w Europie mamy nadal regiony, gdzie zima nie odpuszcza. W prognozach są kolejne śnieżyce niosące przyrost pokrywy śnieżnej o ponad 60 cm i mróz poniżej -20 st. C. Śnieg miejscami zasypie domy i drogi. Wiosna będzie się ścierać z zimą w kilku krajach.

Prognozowany mróz w Europie w Krajach Alpejskich, 25 lutego 2024

Chwyci mróz i przejdą śnieżyce w Europie, luty 2024

Minionej doby szczególnie między północnymi Włochami i Austrią spadło miejscami ponad 40-70 cm śniegu. Śnieżyce sparaliżowały ruch na drogach, a nawet spowodowały okresowe zamknięcie autostrady A22 i A13. Po opadach śniegu chwyci mróz, miejscami poniżej -20/-10 st. C. Według najnowszej prognozy modelu ECMWF, najbliższej nocy ma być najzimniej na pograniczu Francji, Włoch i Szwajcarii. Temperatura lokalnie w zastoiskach chłodu może spaść do około -24/-21 st. C.

Prognozowana śnieżyca w Europie w rejonie Francji, Włoch i Szwajcarii między 25-26 lutego 2024

Zima nie odpuści, śnieżyce zasypią drogi i przyniosą mróz w Europie, luty 2024

Kolejna śnieżyca w rejonie Alp pojawi się między niedzielą i poniedziałkiem. Śnieg spadnie na obszarze, od pogranicza Francji i Włoch przez rejon południowo wschodniej Szwajcarii po północne Włochy i lokalnie krańce południowo zachodnie Austrii. W poniedziałek będzie intensywnie padać szczególnie na północy Włoch, zwłaszcza na północ i północny zachód od Verony.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonie pogranicza Francji, Włoch, Szwajcarii i Austrii do 28 lutego 2024

Zima nie odpuszcza, śnieżyca przyniesie 60 cm śniegu w Europie między Włochami i Szwajcarią, luty 2024

We wskazanym okresie najwięcej śniegu powyżej 30-60 cm spadnie w rejonie pogranicza Francji i Włoch po rejon granicy ze Szwajcarią. Lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej w górach może być większy. To będzie kolejny w ostatnich dniach nagły nawrót zimy w tym regionie Europy. Trzeba zauważyć, że będzie on gwałtowny, bo od razu niosący olbrzymie masy śniegu. W takiej sytuacji nie ma szans, aby uniknąć ponownego paraliżu na drogach.

Czytaj również: Prognozy powrotu zimy są koszmarne. Śnieg i mróz zaskoczy do marca. To się odbije na przyrodzie

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej między Francją, Andorą i Hiszpanią do 28 lutego 2024

Zima w Europie przyniesie mróz i śnieżyce, gdzie spadnie śnieg luty 2024

Generalnie przed końcem lutego o zimie w Europie ze śniegiem nadal będziemy mówić na Półwyspie Skandynawskim, we wschodnich i północno-wschodnich regionach kontynentu, a także w rejonie Alp i miejscami także w Hiszpanii po pogranicze z Francją w rejonie Pirenejów. Na tym obszarze w najbliższych dniach miejscami dosypie ponad 20-70 cm śniegu. Na pozostałym obszarze Europy do końca lutego, śnieg będzie zalegał już tylko w wysokich górach, miejscami może także spaść w Szkocji.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!