| |
Zagrożenie!
Burze i wichury na froncie suną z zachodu. Wiatr w Polsce przekroczy 60-100 km/h. To będą skutki cyklonu Flurin

Burze i wichury na froncie suną z zachodu. Wiatr w Polsce przekroczy 60-100 km/h. To będą skutki cyklonu Flurin

Do Polski z zachodu nasuwa się aktywny chłodny front atmosferyczny. Przynosi opady deszczu, które miejscami w głębi kraju mogą również przejść w deszcz ze śniegiem i lokalnie śnieg. Na froncie lokalnie występują burze, ponadto spodziewamy się silnego wiatru. Miejscami wichury przyniosą porywy wiatru powyżej 60-100 km/h. To będą skutki cyklonu Flurin przemieszczającego się znad południowej Skandynawii przez Bałtyk nad Rosję. W tym czasie jego strefa frontowa przejdzie z zachodu na wschód Polski.

Front chłodny nasuwający się z zachodu do Polski. Widoczny na radarze pogodowym o godzinie 17:50, 14 marca 2023. Dane: IMGW / RainViewer

Front z zachodu niesie burze i wichury do Polski, spadnie deszcz i śnieg, mapa radarowa 14-15 marca 2023, to będą skutki cyklonu Flurin

Na froncie miejscami mogą się pojawić burze, głównie na zachodzie i północnym zachodzie Polski między Ziemią Lubuską i województwem zachodniopomorskim. Lokalne nieliczne burze już wystąpiły na południe od Szczecina przy granicy z Niemcami, a także na południe od Koszalina.

Burze zanotowane w rejonie Polski do godziny 18:00, 14 marca 2023

Burze na froncie wchodzą do Polski z zachodu, mapa wyładowań, gdzie grzmi, 14-15 marca 2023

Front z upływem wieczora i nocą będzie dalej z zachodu suną w głąb Polski na wschód. W jego rejonie nadal będą występować opady deszczu, które od zachodu miejscami mogą przejść w deszcz ze śniegiem i lokalnie śnieg bądź krupę śnieżną. Punktowo w rejonie burz niewykluczony jest również drobny grad. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce o godzinie 22:00, 14 marca 2023

Prognoza zasięgu opadów i burz na froncie w Polsce, noc z 14-15 marca 2023

Front do środowego 15.03 poranka dotrze nad południowo wschodnie dzielnice Polski, gdzie popada deszcz, miejscami przechodzący w deszcz ze śniegiem i pod koniec opadów w śnieg, zwłaszcza między południową Małopolską przez Podkarpacie po południowo wschodnią połowę Lubelszczyzny.

Prognozowany zasięg frontu z opadami o godzinie 09:00, 15 marca 2023

Burze z wichurami na froncie suną przez Polskę, prognoza zasięgu frontu i opadów 15 marca 2023

Na przechodzącym froncie przez Polskę pojawią się liniowe formacje opadów z silnymi porywami wiatru. To będzie główne zagrożenie ze strony pogody w zachodniej połowie kraju w trakcie wieczoru i najbliższej nocy. Wiatr miejscami w porywach może osiągnąć lub przekroczyć 60-100 km/h.

Prognozowane wichury na froncie o godzinie 21:00, 14 marca 2023

Wichury i burze na froncie, prognoza wiatru noc 14-15 marca 2023

Wiatr ma być szczególnie silny między południową Wielkopolską, Ziemią Lubuską po Dolny Śląsk, czyli w pierwszej strefie głównej aktywności frontu. Silny wiatr na froncie utrzyma się co najmniej do obszaru zachodniej połowy kraju. Na wschodzie front ma tracić na aktywności wiatrowej.

Prognozowany zasięg silnego wiatru na froncie o godzinie 23:00, 14 marca 2023

Wichury z zachodu wchodzą do Polski, prognoza wiatru na froncie 15 marca 2023

Po przejściu chłodnego frontu, w całej Polsce pojawi się ochłodzenie między 15-17 marca. W nocy na znacznym obszarze kraju wróci w tym czasie niewielki mróz. W kolejnych dniach spodziewamy się wiosennego ocieplenia z szansą na pierwsze osiągnięcie lub przekroczenie 20 st. C.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!