| |
Zagrożenie!
Spadnie śnieg i będą przymrozki. Zima będzie wracać do Polski. Śnieżyce w tym dniu przyniesie front z niżem

Spadnie śnieg i będą przymrozki. Zima będzie wracać do Polski. Śnieżyce w tym dniu przyniesie front z niżem

Trwa okres dynamicznych i zmiennych warunków atmosferycznych, jakie w Polsce w ostatnich dniach z wichurami przynoszą cyklony. Niebawem zagrożenie ze strony wiatru ustąpi, ale przed nami kolejne istotne zmiany pogodowe. Najnowsze prognozy przewidują w drugiej połowie tygodnia podejście frontu z niżem z opadami mieszanymi. Spadnie również śnieg. Miejscami zrobi się biało i poczujemy powiew zimy. Za niżem spłynie chłodne powietrze arktyczne i będą przymrozki.

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, jaka może wystąpić okresowo między 25-26 lutego 2023. Miejscami prognoza może być przeszacowana lub niedoszacowana

Front z niżem przyniesie powrót zimy do Polski, między 24-26 lutego 2023 przejdą śnieżyce, prognoza opadów, gdzie spadnie śnieg

Aktualnie na pogodę w Polsce wpływa cyklon Willy z frontem chłodnym niosącym opady deszczu i wichury, ale wraz z jego odsunięciem w głąb Rosji wiatr osłabnie. W kolejnych dniach pogoda nieco się uspokoi, ale w drugiej połowie tygodnia pojawi się kolejny niż, który przyniesie deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.

Przedwiośnie i wysokie temperatury przed dotarciem kolejnego niżu z frontem

Do 24 lutego nadal możemy liczyć na stosunkowo wysokie temperatury ze średnią dobową charakterystyczną dla przedwiośnia. Co prawda w nocy miejscami wystąpią przymrozki, ale nie będzie to zjawisko obejmujące cały kraj, choć 23.02 nad ranem niewielkie ujemne temperatury będą możliwe na znacznym obszarze kraju. Ponadto w czwartek 23 lutego przed nadejściem frontu i niżu spodziewamy się wysokiej temperatury na południowym zachodzie kraju, miejscami na Dolnym Śląsku nawet do około 14 st. C. 

Prognozowane opady deszczu i śniegu w Polsce o godzinie 22:00, 24 lutego 2023

Śnieg i przymrozki w prognozach, zima wróci do Polski, prognoza opadów 24 lutego 2023

Sytuacja pogodowa zacznie się zmieniać między 24/25 lutego, gdy w rejon Polski dotrze front atmosferyczny z niżem. Układ niżowy dotrze nad nasz kraj znad Atlantyku przed rejon Islandii, Skandynawii, Bałtyku i prawdopodobnie wkroczy bezpośrednio nad Polskę. Z uwagi na to, że tym razem płytki niż będzie nad naszym krajem, a nie będziemy na jego obrzeżach, to zagrożenie ze strony wiatru będzie znikome. Miejscami wiatr będzie umiarkowany i okresami silniejszy, ale na ogół poniżej progu alertu pierwszego stopnia, który jest wydawany od możliwych porywów 70 km/h. Wyjątkiem mogą być rejony górskie oraz wybrzeża.

Wstępnie prognozowane położenie niżu oraz zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 07:00, 25 lutego 2023

Śnieg i śnieżyce w prognozach, wkroczy niż z frontem, zima jeszcze wróci, prognoza opadów 25 lutego 2023

W rejonie zasięgu niżu będzie padał deszcz, miejscami przechodzący w deszcz ze śniegiem i śnieg. Lokalnie będzie możliwa również krupa śnieżna. Niż kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara będzie z północnego zachodu zaciągał chłodniejszą i nieco chwiejną masę powietrza. Nie można wykluczać, że miejscami rozwiną się bardziej intensywne przelotne opady, w tym śniegu, a lokalnie może nawet wystąpić burza.

Wstępna prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 16:00, 25 lutego 2023

Śnieżyca z niżem i frontem nad Polską, prognoza opadów 25 lutego 2023

Niewykluczone, że na północy Polski pojawi się również słaby efekt morza z lokalnymi śnieżycami. Zjawiska o ile wystąpią będą rozproszone z ograniczonym zasięgiem, ale tam gdzie popada może w krótkim czasie spaść co najmniej kilka cm śniegu. Po opadach, mimo, że miejscami krajobrazy mogą się zabielić, a nawet powstanie niewielka pokrywa śnieżna, to śnieg będzie topniał z uwagi na dodatnią temperaturę w dzień.

Niż zaciągnie chłodne powietrze i będą przymrozki. Prognozowana temperatura w Polsce, 26 lutego 2023 o poranku

Będą przymrozki w Polsce po opadach śniegu, prognoza temperatury 26 lutego 2023

Mimo, że pod koniec lutego pojawi się ochłodzenie w Polsce, szczególnie odczuwalne w czasie nocnych przymrozków na znacznym obszarze kraju, to cały miesiąc zapisze się jako ciepły, gdyż aktualnie prognozowana anomalia w skali całego kraju ma być o około 1,6-1,7 st. C. powyżej normy. Jeśli dopiszemy do tego ekstremalnie ciepły styczeń oraz grudzień przeważnie w normie, to cała zima meteorologiczna w tym sezonie będzie znowu klimatycznie sklasyfikowana, jako ciepła. Wraz z początkiem marca rozpocznie się wiosna meteorologiczna.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!