| |
Zagrożenie!
Atak zimy w USA. Temperatura o kilkanaście stopni jest niższa od normy wieloletniej. W Teksasie ogłoszono stan klęski żywiołowej

Atak zimy w USA. Temperatura o kilkanaście stopni jest niższa od normy wieloletniej. W Teksasie ogłoszono stan klęski żywiołowej

Zima z całym impetem w ostatnich dniach uderzyła w Kanadzie, a później zeszła na południe obejmując spory obszar Stanów Zjednoczonych. Opady śniegu i niska temperatura zagościły nawet na południu w stanie Teksas. Doszło do licznych kolizji i wypadków, wiele odcinków dróg było nieprzejezdnych. Temperatura miejscami jest niższa od normy wieloletniej dla tej pory roku nawet o 14-17 stopni Celsjusza! Opady śniegu, mróz i silniejsze porywy wiatru zmusiły Amerykanów do zamknięcia wielu sklepów i odwołania tysięcy lotów. Pojawiło się również mnóstwo awarii sieci energetycznych. Mróz z opadami śniegu, od Kanady dotarł aż do Zatoki Meksykańskiej, Floryda nadal broni się przed niską temperaturą. Najwięcej problemów na drogach było w stanie Teksas przy granicy z Meksykiem, gdzie ludzie nie są przyzwyczajeni do zimowych ekstremalnych zjawisk.

Prognozowana anomalia temperatury na wysokości 1,5 km w USA, 17 lutego 2021

Atak zimy w USA, stan klęski żywiołowej w Teksasie, temperatura rekordowo niska, luty 2021

Przykładem może być Dallas, w którym kilka dni temu notowano 20 st. C., a wczoraj 15 lutego 2021 temperatura spadła do -15,6 stopni! Miejscami w Teksasie napadało 30 cm śniegu. Na drogach nastąpił chaos. Ponad 760 lotów zostało odwołanych na międzynarodowym lotnisku Dallas-Fort Worth. Prezydent Joe Biden ogłosił w Teksasie stan klęski żywiołowej. Dzięki temu skierowano do tego stanu dodatkowe fundusze federalne.

Zanotowana temperatura minimalna w Ameryce Północnej w tym w USA i Kanadzie, 15 lutego 2021

Sroga zima w USA, problemy w Teksasie, śnieżyca i mróz, 15-16 lutego 2021

Prognozowana anomalia temperatury w USA, 19 lutego 2021

Atak zimy w USA, fatalna sytuacja w Teksasie, mróz i duże opady śniegu, 15-16 lutego 2021

W sumie ponad 140 milionów Amerykanów w 26 stanach zostało objętych atakiem zimy z niskimi temperaturami i opadami śniegu. Electric Reliability Council of Texas, która zarządza przepływem energii elektrycznej w stanie, stwierdziła, że odnotowuje rekordowe zapotrzebowanie na energię elektryczną z powodu ekstremalnie niskich temperatur, które opanowały Teksas.

Atak zimy w USA, luty 2021

W kolejnych dniach lutego 2021 sytuacja pod względem temperatury w USA będzie się poprawiać, wrócą wyższe wartości, ale co jakiś czas przed wiosną, będą się jeszcze zdarzać uderzenia arktycznego powietrza z północy.

Interwencja policji w czasie wypadku w Teksasie spowodowanego marznącymi opadami, 13 lutego 2021

DobraPogoda24


Komentarze
Stan

Zadziwiające jest to w tym artykule że wartości temperatur podawane są w stopniach Celsjusza

16 luty 2021 - 09:23
Odpowiedz