| |
Zagrożenie!
Antycyklon zmierza nad Polskę. Pojawi się dwucyfrowy mróz. Ciśnienie wzrośnie do 1040 hPa

Antycyklon zmierza nad Polskę. Pojawi się dwucyfrowy mróz. Ciśnienie wzrośnie do 1040 hPa

Przed nami okres zdecydowanego ustabilizowania warunków pogodowych. Przelotnych opadów, będzie coraz mniej, a okresów z pogodnym niebem na przeważającym obszarze Polski coraz więcej. Wszystko przez antycyklon, który zbliża się w rejon naszego kraju. Ciśnienie w wyżu wzrośnie do około 1040 hPa, ale pogodne noce przyniosą mróz, miejscami dwucyfrowy z temperaturami poniżej -10, lokalnie poniżej -15 stopni C. Antycyklon w rejonie Polski jest prognozowany dokładnie na przełomie lutego i marca 2022. Wcześniej miejscami zdarzą się zanikające opady, w tym śniegu, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju.

Prognozowane położenie antycyklonu wraz z wysokością ciśnienia, 28 lutego 2022

Antycyklon przyniesie w Polsce silny mróz i wysokie ciśnienie, stabilna pogoda na przełomie lutego i marca 2022

Wyż w kierunku Polski od zachodu i południowego zachodu zacznie się rozbudowywać w ciągu w najbliższej doby. Już w sobotę 26.02 centrum antycyklonu z ciśnieniem około 1037 hPa znajdzie się nad Niemcami.

Prognozowane położenie antycyklonu nad Europą, 26 lutego 2022

Mapa ciśnienia, antycyklon z ciśnienie 1040 hPa nad Polską, prognoza 26 lutego 2022

W ciągu kolejnej doby centrum wyżu przesunie się przez Polskę na wschód Europy. W niedzielę 28.02 wyż, będzie stacjonował nad pograniczem Łotwy i Rosji. Ciśnienie wzrośnie do około 1040 hPa. Układ wyżowy, będzie bezpośrednio wpływał na warunki pogodowe w naszym kraju.

Prognozowane położenie wyżu w Europie, 27 lutego 2022

Mróz i wysokie ciśnienie w Polsce, mapy pogodowe, przełom lutego i marca 2022

Silny mróz wróci do Polski

Wraz ze wzrostem ciśnienia i pojawieniem się centrum wyżu należy oczekiwać osłabienia wiatru w całym kraju. Nocne rozpogodzenia przy osiadaniu powietrza, będą sprzyjać spadkom temperatury. Rejon wystąpienia największego mrozu, będzie bezpośrednio zależny od wielkości zachmurzenia, dlatego tuż przed zapadnięciem nocy warto sprawdzić, gdzie pojawiły się największe rozpogodzenia na aktualnym zdjęciu satelitarnym Polski. Przejściowy wzrost zachmurzenia w tym czasie może się utrzymywać głównie na południowym wschodzie kraju, gdzie sięgnie nas zachmurzeniem odcięty niż z południa. Całkiem możliwe, że wystąpią tutaj przelotne opady śniegu.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 28 lutego 2022

Silny mróz wróci do Polski, prognoza temperatury 28 lutego 2022

Aktualnie największy mróz w Polsce w czasie panowania wyżu jest prognozowany w nocy z poniedziałku na wtorek 28.02/01.03 oraz z 1/2 marca 2022.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 1 marca 2022 nad ranem

Wysokie ciśnienie i mróz w Polsce, mapa temperatury, prognoza 1 marca 2022

W kolejnych dniach, będziemy weryfikować najnowsze prognozy, aby przedstawić bardzo dokładne prognozy mrozu, jaki czeka nas pod koniec lutego i na początku marca, ale nie tylko. Na zdecydowany i trwalszy wzrost temperatury, w tym powiew wiosny musimy jeszcze cierpliwie poczekać, gdyż mroźne noce będą możliwe na znacznym obszarze Polski przez co najmniej znaczną część 1 dekady marca. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!