| |
Zagrożenie!
Zmiany w pogodzie już blisko. Upał w Polsce zakończą burze. Wracają chłodne niebieskie kolory na mapy pogodowe

Zmiany w pogodzie już blisko. Upał w Polsce zakończą burze. Wracają chłodne niebieskie kolory na mapy pogodowe

Przed nami istotne zmiany w pogodzie. To już ostatnie chwile na wykorzystanie gorącego i upalnego lata w Polsce na aktywność na świeżym powietrzu, zwłaszcza przy akwenach wodnych. Do Polski zbliża się chłodny front atmosferyczny, który zakończy falę upałów. Ciepłe powietrze zostanie wyparte za wschodnią granicę. Jeszcze w niedzielę 28 sierpnia przed frontem i burzami na wschodzie kraju miejscami będzie gorąco i upalnie. Później temperatura spadnie w całym kraju, a zdecydowane ochłodzenie przyniesie początek września. Na mapy pogodowe wracają niebieskie kolory świadczące o napłynie chłodniejszych mas powietrza.

Fala upałów ustąpi w Polsce. Zapowiada się chłodniejszy początek września. Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego do Europy, 3 września 2022

Fala upałów ustąpi w Polsce, ochłodzenie na początku września 2022, upał zakończą burze

Wymiana masy powietrza będzie stopniowa. Chłodny front atmosferyczny z zachodu wkroczy do Polski w ciągu najbliższej doby 27/28.08. Miejscami w jego rejonie oraz w poprzedzającej strefie linii zbieżności wiatru pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem na zachodzie i południowym zachodzie oraz w rejonach podgórskich. W niedzielę 28.08 chłodny front związany z niewielkim niżem znad południowego Bałtyku będzie już znajdował się bezpośrednio nad zachodnią połową kraju i stopniowo zacznie się przesuwać na wschód.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 14:00, 28 sierpnia 2022

Ostatni dzień upału w Polsce, mapa opadów 28 sierpnia 2022

To oznacza, że w strefie frontowej już nie będzie upału, ale jeszcze na wschodzie Polski przed frontem powietrze zdąży się nagrzać i będziemy mówić o gorącym i upalnym dniu.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 28 sierpnia 2022

Ostatni dzień fali upałów w Polsce, wkroczy chłodny front z burzami, mapa pogodowa 28 sierpnia 2022

Tempo nasuwania się frontu i jego zasięg może jeszcze ulec nieznacznej korekcie, dlatego przedstawiona prognoza temperatury maksymalnej może być o około 1-2 st. C. wyższa lub niższa na danym obszarze. Ochłodzenie po przejściu frontu nie będzie drastyczne od razu w całej Polsce bo jeszcze w poniedziałek 29 sierpnia, temperatura maksymalna wzrośnie w wielu regionach do około 23-27 st. C. Chłodniej będzie nad morzem i na północnym zachodzie.

Stopniowe ochłodzenie w Polsce. Prognozowana temperatura, 29 sierpnia 2022

Upał ustąpi, wkroczy ochłodzenie do Polski, prognoza temperatury 29 sierpnia 2022

Zdecydowanie większy spadek temperatury czeka nas wraz z początkiem września, gdy nad Morzem Norweskim znajdzie się spory obszar wyżowy. Zgodnie z ruchem wskazówek zegarów skieruje do Polski chłodne powietrze z północy.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 1 września 2022

Prognoza temperatury w Polsce, Nowy rok szkolny, 1 września 2022

O czekającym nas trendzie pogodowym na niemal całą pierwszą połowę września napiszemy więcej już jutro w najnowszej prognozie długoterminowej. Niewykluczone, że dni gorące w Polsce jeszcze będą się zdarzać.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!