| |
Zagrożenie!
Kryzys klimatyczny: odrzucili środki na walkę ze zmianami klimatu. Tuż po tym sala obrad w Wenecji została zalana

Kryzys klimatyczny: odrzucili środki na walkę ze zmianami klimatu. Tuż po tym sala obrad w Wenecji została zalana

Zmiany klimatyczne w dużej części spowodowane przez działalność człowieka są faktem, dlatego wszelkie próby negowania ustaleń nauki prędzej czy później obrócą się przeciwko ludzkości. Świat musi odejść od paliw kopalnych, innego wyjścia nie ma. Rozwiązaniem jest m.in. zmiana systemu energetycznego na energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w miniony wtorek 12.11 w Wenecji, gdzie w pobliżu Canal Grande znajduje się sala obrad włoskiej rady regionu Veneto (Wenecji Euganejskiej). Tuż po tym jak odrzucono przeznaczenie środków na walkę ze zmianami klimatu, sala obrad po raz pierwszy w historii została zalana przez falę sztormową przypływu.

Wenecja zalana sala obrad kryzys klimatyczny

Izba rady w pałacu Ferro Fini zaczęła się wypełniać wodą około godz. 22:00 czasu lokalnego, gdy radni debatowali nad budżetem regionalnym na 2020 rok. -„Jak na ironię, sala została zalana dwie minuty po tym, jak większość radnych odrzuciła nasze poprawki dotyczące zmian klimatu”- poinformował Andrea Zanoni, który jest zastępcą przewodniczącego komisji ds. Środowiska.

Wśród odrzuconych poprawek znalazły się środki na finansowanie źródeł odnawialnych, zastąpienie autobusów z silnikami wysokoprężnymi na „bardziej wydajne i mniej zanieczyszczające”, złomowanie pieców zanieczyszczających środowisko i zmniejszenie wpływu tworzyw sztucznych.

Zanoni oskarżył prezydenta regionu Veneto, Luca Zaia, członka skrajnie prawicowej Partii Matteo Salviniego, o przedstawienie budżetu „bez konkretnych działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu”.

Przewodniczący Rady, Roberto Ciambetti z ligi, odrzucił oskarżenia Zanoni w oświadczeniu przesłanym do CNN. -„Oprócz propagandy, głosujemy za budżetem regionalnym, który w ciągu ostatnich trzech lat wydał 965 milionów euro na walkę z zanieczyszczeniem powietrza, smogiem, który jest decydującym czynnikiem zmian klimatu”- napisał.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!