| |
Zagrożenie!
Zima pokonała drogowców. Droga w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu zamknięta z powodu śniegu do odwołania

Zima pokonała drogowców. Droga w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu zamknięta z powodu śniegu do odwołania

W tym tygodniu śnieżna zima uderzyła na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Miejscami spadło nawet 20-40 cm śniegu. Sytuacja na drogach była fatalna, ale na większości dróg udało się przywrócić normalny ruch. Zdarzają się jednak wyjątki i to mimo ustania opadów. Dziś 29 stycznia 2021 Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu zdecydował o zamknięciu drogi powiatowej nr 1786R Rokietnica - Radymno, na odcinku od drogi wojewódzkiej 881 do miejscowości Tapin. Przyczyną jest zaleganie grubej warstwy zlodowaciałej pokrywy śnieżnej i zawiewanie drogi przez śnieg z pól.

Zamknięta droga do odwołania na odcinku od drogi wojewódzkiej 881 do miejscowości Tapin na Podkarpaciu. 29 stycznia 2021

Zima drogowcy zamknięta droga w powiecie jarosławskim na odcinku do miejscowości Tapin, 29-30 stycznia 2021

Kontaktowaliśmy się z pracownikiem dyżurnym Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu. Z informacji które uzyskaliśmy wynika, że na miejscu już dwa razy pracował sprzęt odśnieżający, jednak śnieg został szybko ponownie naniesiony na drogę. Z uwagi na zbyt wąski odcinek drogi i ciężki sprzęt, niemożliwe jest udrożnienie drogi w sposób bezpieczny, aby sprzęt drogowców nie stanowił zagrożenia dla osób nadjeżdżających z naprzeciwka. W takich warunkach nie ma możliwości minięcia się pojazdów. Z tego powodu droga musiała zostać zamknięta.

Nieprzejezdna droga w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu na odcinku do miejscowości Tapin. 29 stycznia 2021

Zima nieprzejezdna droga w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu do miejscowości Tapin, 29-30 stycznia 2021

Niewykluczone, że do końca weekendu uda się przywrócić przejezdność na tym odcinku drogi. Wszystko ostatecznie zależy od warunków atmosferycznych. Przed mieszkańcami Podkarpacia jednak kolejne opady śniegu i silniejszy mróz, popada już w ciągu najbliższej doby 29/30.01.

Zdjęcia nieprzejezdnego odcinka drogi do miejscowości Tapin w powiecie jarosławskim udostępnił Witold Szajny - wójt gminy Rokietnica.

DobraPogoda24, PZD w Jarosławiu


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!