| |
Zagrożenie!
Zima wróci do Polski. Przejdą śnieżyce i burze śnieżne. Będzie silny dwucyfrowy mróz

Zima wróci do Polski. Przejdą śnieżyce i burze śnieżne. Będzie silny dwucyfrowy mróz

Zapowiadaliśmy, że zima w drugiej połowie stycznia 2022 będzie wracać do Polski i faktycznie pogoda już zaczyna przypominać miejscami, że nadal możliwe są opady śniegu, śnieżyce i okresy z silniejszym mrozem. Opady śniegu minionej doby w czasie burz śnieżnych wystąpiły głównie na wschodzie, południu i południowym wschodzie kraju. W kolejnych dniach prawdopodobieństwo zimowych akcentów wzrośnie również w innych regionach Polski. Spodziewamy się ponownie wystąpienia lokalnych burz śnieżnych. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej będzie szybki, choć może być ograniczony pod względem zasięgu. Sprawdźmy, najnowsze mapy pogodowe i przekonajmy się, kiedy spadnie śnieg i jaka jest aktualna prognoza pokrywy śnieżnej?

Zima ze śniegiem i mrozem wraca do Polski. Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Europie, 20 stycznia 2022

Zima wraca do Polski, będą śnieżyce i burze śnieżne. Prognoza opadów śniegu 20 stycznia 2022

Coraz więcej zimowych akcentów czeka nas w kolejnych dniach tego tygodnia. Już w najbliższy czwartek 20.01 opady śniegu o charakterze konwekcyjnym, będą możliwe na przeważającym obszarze Polski. Miejscami możliwe są również burze śnieżne. W ich rejonie jak najbardziej możliwa jest krótkotrwała śnieżyca, ale bardzo intensywna.

Prognozowane opady śniegu w Polsce, 20 stycznia 2022

Burze śnieżne i śnieżyce wracają do Polski, prognoza opadów 20 stycznia 2022

Zasięg tych opadów jest ograniczony, ale tam gdzie wystąpią, opady śniegu mogą być lokalnie bardzo intensywne. W krótkim czasie spadnie co najmniej kilka cm śniegu. Warunki na drogach szybko się wówczas pogorszą.

Prognoza prawdopodobieństwa opadów śniegu w Europie, 21 stycznia 2022

Zima ze śniegiem i mrozem wraca do Polski, prognoza opadów śniegu 21 stycznia 2022

W drugiej połowie tygodnia nadal miejscami będą możliwe opady śniegu i lokalne śnieżyce. Generalnie krajobrazy coraz bardziej powinny się zabielać, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Na zachodzie może być problem przez temperaturę, która uniemożliwi utrzymywanie i powstawanie pokrywy śnieżnej.

Prognozowane rozproszone przelotne opady śniegu w Polsce, 21 stycznia 2022

Śnieżyca i burza śnieżna w Polsce, styczeń 2022, prognoza opadów

Opady śniegu, będą stopniowo powodować w danym dniu przyrost pokrywy śnieżnej w niektórych regionach. Aktualna prognoza pokrywy śnieżnej wskazuje, że do końca tego tygodnia krajobrazy powinny się zabielić na przeważającym obszarze Polski poza miejscami zachodnich dzielnic kraju. Bardzo zimowo ponownie zrobi się w górach.

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, do 23 stycznia 2022

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, do 24 stycznia 2022

Przejściowo czekają nas nie tylko chwile z możliwymi opadami śniegu, ale również okresy z ponowną adwekcją zimnego powietrza, zwłaszcza we wschodniej i południowej Polsce, gdzie powietrze arktyczne ma szansę głębiej napłynąć. Zimno zapowiada się m.in. poniedziałkowy 24.01 poranek. Jeśli prognozy się sprawdzą, to miejscami, zwłaszcza we wschodniej i południowej Polsce zanotujemy dwucyfrowy mróz w nocy.

Wstępnie prognozowa temperatura w Polsce, 24 stycznia 2022 nad ranem

Pogoda styczeń 2022 w Polsce, prognoza mrozu, temperatury 24 stycznia 2022

Zalecamy, aby prognozy śledzić na bieżąco, bo nadal spodziewamy się pogody dynamicznej w kolejnych dniach stycznia. W prognozie codziennej będziemy wskazywać regiony najbardziej narażone na mróz i śnieg w konkretnym terminie. Pogoda w kierunku coraz częściej zimowych warunków, będzie możliwa w Polsce co najmniej do końca stycznia o czym można się przekonać na najnowszych wiązkach prognoz długoterminowych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Michal

Na lutego zapowiadaliście +10 a nawet +15 stopni ciepła Ciekawe czy się sprawdzi...

18 styczeń 2022 - 14:21
Odpowiedz