| |
Zagrożenie!
Zima wraca do Polski. Przejdą śnieżyce i chwyci mróz. Spadnie ponad 10 cm śniegu, temperatura do -13 stopni

Zima wraca do Polski. Przejdą śnieżyce i chwyci mróz. Spadnie ponad 10 cm śniegu, temperatura do -13 stopni

W rejonie Polski przechodzi niż nad zachodnią Ukrainę. Jego strefa opadów sięga naszego kraju, ale również zaciąga coraz szerszym strumieniem chłodniejsze powietrze arktyczne. Z tego powodu miejscami zaczęły wracać opady śniegu i deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej, a na południowym wschodzie przechodzą również ulewy. Miejscami dają o sobie znać śnieżyce. Miejscami spadnie ponad 10 cm śniegu, a mróz w nocy na południu nasili się nawet do około -13 st. C. Poczujemy więc krótki powiew zimy.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce, 28 marca 2023

Zima ze śniegiem i mrozem znowu w Polsce, przechodzą śnieżyce, spadnie 10 cm śniegu, mróz do -13 st. C. Prognoza śnieżycy 28 marca 2023

W ciągu najbliższej doby śnieg miejscami popada na zachodzie, północy i na południu kraju, zwłaszcza w rejonach podgórskich. W niektórych regionach spadnie nawet 5-13 cm śniegu, szczególnie blisko gór. Z kolei w nocy szczególnie najbliższe dwie noce na przeważającym obszarze kraju przyniosą mróz. Znacznie więcej śnieżyc konwekcyjnych pojawi się w Polsce we wtorek 28.03.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, do 28 marca 2023

Śnieżyce przechodzą przez Polskę, wróciła zima, prognoza pokrywy śnieżnej do 28 marca 2023

W czasie tego ochłodzenia pod koniec marca, które już sygnalizowaliśmy ponad tydzień temu, śnieg szczególnie ma szansę zabielić na chwilę krajobrazy w zachodniej, północnej i południowej Polsce. Najwięcej śniegu spadnie w rejonach podgórskich i górskich. Z uwagi na przejście temperatury na wartości ujemne właśnie tam śnieg ma szansę stworzyć na krótko pokrywę śnieżną. Biało zrobi się szczególnie na południu Dolnego Śląska, Górnego Śląska, a także Małopolski i Podkarpacia. Miejscami może spaść powyżej 5-10 cm śniegu.

Zima wróciła do Polski. Śnieżyca w rejonie Jeleniej Góry w miejscowości Wojcieszyce, 27 marca 2023

Początek nowego tygodnia przynosi powiew zimy m.in. na południu Dolnego Śląska w rejonie Sudetów. Takich regionów w ciągu najbliższej doby w Polsce będzie jednak więcej. O wiele większa szansa na ponowne opady śniegu w wielu regionach kraju pojawi się we wtorek 28.03, gdy w chłodnym powietrzu arktycznym rozwiną się miejscami krótkotrwałe śnieżyce konwekcyjne.

Prognozowane rozproszone śnieżyce w Polsce o godzinie 11:00, 28 marca 2023

Zima wróciła do Polski, będą śnieżyce i mróz, prognoza i mapa opadów 28 marca 2023

Wystąpią nie tylko opady śniegu, ale miejscami również spadnie krupa śnieżna, czyli kulista nieprzezroczysta masa ziarenek lodowych, często mylonych z gradem. To tradycyjny atrybut adwekcji powietrza arktycznego do Polski w sezonie zimowo - wiosennym. 

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce o godzinie 14:00, 28 marca 2023

Zima ze śnieżycami w Polsce, gdzie spadnie śnieg, prognoza godzinowa opadów 28 marca 2023

Nowy dzień od wtorku 28.03 w wielu regionach kraju trzeba będzie zacząć od porannego skrobania szyb w samochodach, gdyż w nocy wrócą temperatury ujemne. Najbliższej nocy z 27/28 marca szczególnie spodziewamy się mrozu w północnej, południowej i wschodniej połowie kraju. Temperatura spadnie do -8/-1 st. C., a lokalnie przy gruncie oraz w rejonach podgórskich mróz może być większy.

Prognozowany mróz w Polsce o godzinie 05:00, 28 marca 2023

Mroźne noce w Polsce, prognoza temperatury 28 marca 2023

Powszechny mróz w Polsce czeka nas także w nocy z 28/29 marca i to niemal w całym kraju. Temperatura w wielu regionach spadnie do około -13/-3 st. C. przy uwzględnieniu również temperatury przy gruncie.

Prognozowany mróz w Polsce o godzinie 05:00, 29 marca 2023

Śnieg i mróz pod koniec marca w Polsce, prognoza temperatury 29 marca 2023

Kolejnej nocy z 29/30 marca niewielkie przymrozki wystąpią już tylko miejscami we wschodnich i południowo wschodnich regionach kraju. Przełom marca i kwietnia w Polsce przyniesie ponownie chwilowe ocieplenie, nawet z temperaturą do około 12-18 st. C. między 30 marca i 1 kwietnia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!