| |
Zagrożenie!
Zima wraca do Polski. Kolejne opady śniegu w prognozach. Mróz znowu się nasili

Zima wraca do Polski. Kolejne opady śniegu w prognozach. Mróz znowu się nasili

Zablokowanie silnej cyrkulacji strefowej, powstanie trwałego wyżu w rejonie środkowej Europy i zmiany prowadzące do rozpadu wiru polarnego, będą mieć pogodowe konsekwencje w najbliższych dniach na obszarze nie tylko Polski, ale także wschodniej i południowo wschodniej Europy. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, bo w prognozach pojawią się nowe opady śniegu i kolejne okresy z nasileniem mrozu. Krajobrazy w Polsce ponownie miejscami się zabieliły, ale większy obszar zostanie pokryty śniegiem na początku nowego tygodnia. Sprawdźmy, najnowsze mapy opadów śniegu.

Zimowe akcenty wracają do Polski. Prognoza prawdopodobieństwa opadów śniegu, 7 marca 2022

Zima wróci do Polski w marcu 2022, miejscami spadnie śnieg i nasili się mróz, najnowsze prognozy

Okres niskich temperatur przeciągnie się o co najmniej tydzień względem wcześniejszych prognoz. Aktualnie wzrost temperatury widać w drugiej połowie marca, ale będziemy to weryfikować już jutro w najnowszej prognozie długoterminowej, gdyż sytuacja w przypadku rozbicia i zanikania wiru polarnego nie jest obecnie pewna. Wcześniej czekają nas słabe, miejscami umiarkowane nawroty zimowych akcentów, zwłaszcza we wschodniej, środkowej i południowej Polsce. Będą również okresy pogodne i mroźne.

Prognozowane opady śniegu w Polsce, 7 marca 2022

Opady śniegu i mróz w Polsce, prognoza opadów 7 marca 2022

Zimowe akcenty poczujemy ponownie miejscami szczególnie na początku nowego tygodnia, tj. między poniedziałkiem 07.03 i wtorkiem 08.03. Wtedy wystąpią nieco liczniejsze strefy z przelotnymi opadami śniegu, ale nadal rozproszonymi. Opady będą na tyle intensywne, aby miejscami zdołały się zabielić krajobrazy, a gdzieniegdzie mógł zostać zanotowany niewielki przyrost pokrywy śnieżnej.

Prognoza opadów śniegu w Polsce, 8 marca 2022

Prognoza opadów śniegu 8 marca 2022 w Polsce, mapy opadów

Opady śniegu zabielające krajobrazy i powodujące miejscami niewielką pokrywę śnieżną są prognozowane przede wszystkim w nocy z 7/8 marca 2022.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Europie i Polsce, 8 marca 2022

Opady śniegu w Polsce, prognoza opadów 8 marca 2022

Rejony możliwego zabielenia krajobrazów i powstania niewielkiej pokrywy śnieżnej wskazuje poniższa prognoza francuskiego modelu ARPEGE. Z prognozy wynika, że zimowe akcenty będą możliwe głównie na wschodzie, miejscami w centrum oraz na południu Polski. 

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce do 9 marca 2022

Zima wraca do Polski, prognoza pokrywy śnieżnej do 9 marca 2022

Bardziej intensywne opady śniegu w tym czasie będą możliwe na południu Polski w rejonach podgórskich, gdzie orografia terenu wymusi wypiętrzenie zachmurzenia i tym samym zwiększy się natężenie opadów. Po przejściu stref opadów w kierunku Polski rozbuduje się pogodny obszar wyżowy i chwyci silniejszy dwucyfrowy mróz w nocy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!