| |
Zagrożenie!
Zima uderzy w rejonie Polski. Spadnie do 20-30 cm śniegu. Będą zawieje i śnieżyce w kilku krajach

Zima uderzy w rejonie Polski. Spadnie do 20-30 cm śniegu. Będą zawieje i śnieżyce w kilku krajach

W rejon Polski zbliża się aktywny cyklon w formie wiru niżowego, który przyniesie opady śniegu i mróz. W naszym kraju śnieg popada intensywniej tylko miejscami, ale zupełnie inaczej będzie na północy wschód od granicy między 25-26 lutego. W kilku krajach spadnie do 10-30 cm śniegu, a miejscami wystąpią zawieje śnieżne i będzie paraliż na drogach. Zima w naszym regionie Europy nie daje więc jeszcze za wygraną.

Prognozowane położenie niżu ze śnieżycą w rejonie Polski na wschodzie Europy o godzinie 02:00, 26 lutego 2023

Będą śnieżyce i zawieje w rejonie Polski, spadnie do 20-30 cm w kilku krajach Europy, prognoza opadów 26 lutego 2023

Niż w rejonie północno wschodniej Polski pojawi się w sobotę 25.02 i wtedy do niedzieli 26.02 miejscami przyniesie w wielu regionach opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Lokalnie będzie możliwa również krupa śnieżna, a w zachodniej i południowej połowie kraju w rejonie opadów śniegu będą również możliwe zawieje śnieżne, gdyż spodziewamy się silnego wiatru, do 50-70 km/h. Mocniej powieje jedynie nad morzem oraz lokalnie wysoko w górach. Lokalnie niewykluczona burza.

Niż znad rejonu Polski przesunie się nad Rosję

Między sobotą 25.02 i niedzielą 26.02 niż z rejonu północno wschodniej Polski będzie się stopniowo przemieszczał przez Litwę, Białoruś nad Rosję. Na północny wschód od naszych granic pojawi się główny obszar śnieżycy. Opady śniegu miejscami będą mieć umiarkowane i dość intensywne natężenie. Śnieżyca przejdzie między Litwą, Łotwą, Białorusią i Rosją. Śnieg spadnie m.in. w Rydze, Mińsku, Moskwie oraz w Petersburgu.

Prognoza zasięgu śnieżycy w rejonie Polski na wschodzie Europy o godzinie 07:00, 26 lutego 2023

Zima wróci w rejon Polski, przejdą śnieżyce i będą zawieje śnieżne w kilku krajach, prognoza opadów śniegu 26 lutego 2023

Na wskazanym obszarze między Litwą, Łotwą, częściowo Białorusią po zachodnią i północno zachodnią Rosję spadnie miejscami do 10-30 cm śniegu. Jak widać, niewiele braknie by powrót prawdziwej zimy sięgnął również Polski. W naszym kraju ze względu na dodatnie temperatury w dzień, to będziemy mieć tylko miejscami jej namiastkę w czasie przejścia niżu między 25-26 lutego.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonie Polski, do 27 lutego 2023

Zima ze śniegiem wróci w rejonie Polski, będą zawieje śnieżne i problemy na drogach, prognoza śnieżycy do 27 lutego 2023

Warunki na drogach będą trudne, zwłaszcza, że w rejonie niżu nasili się wiatr, a tym samym w czasie opadów śniegu pojawią się zawieje śnieżne, które miejscami skutecznie obniżą widzialność.

Prognozowane porywy wiatru w rejonie oddziaływania niżu ze śnieżycami w rejonie Polski na wschodzie Europy o godzinie 07:00, 26 lutego 2023

Będą zwieje śnieżne i śnieżyce w rejonie Polski, prognoza wiatru 26 lutego 2023

Po odsunięciu się niżu w głąb Rosji, od 27 lutego na kilka dni Polska dostanie się pod wpływ wyżu zbudowanego z chłodnego arktycznego powietrza. Noce w całym kraju będą zimne, miejscami z nieco większym mrozem w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń.

Dobrapogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!