| |
Zagrożenie!
Zima uderzy przed świętami Bożego Narodzenia. Silny mróz i śnieżyca wkroczy do Polski. Mamy mapy temperatur

Zima uderzy przed świętami Bożego Narodzenia. Silny mróz i śnieżyca wkroczy do Polski. Mamy mapy temperatur

Sprawdzamy najnowsze prognozy na święta Bożego Narodzenia 2021. Nasze wcześniejsze zapowiedzi nie ulegają zmianie. Jeszcze przed świętami do Polski napłynie arktyczne powietrze, chwyci całodobowy mróz i miejscami pojawią się opady śniegu. Gdzieniegdzie opady będą silniejsze i mogą mieć formę śnieżycy. Lokalnie będą możliwe również burze śnieżne, a w nocy mróz w rejonie rozpogodzeń będzie silny z wartościami dwucyfrowymi, lokalnie nawet do około -22/-12 stopni C. Z analizy najnowszych map temperatur jednoznacznie wynika, że nie ma już odwrotu przed mrozem, opadami śniegu i powrotem prawdziwych warunków zimowych w Polsce.

Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie 24 grudnia, Wigilia 2021

Mróz i śnieżyca wróci do Polski. Najnowsze prognozy na święta Bożego Narodzenia 2021, mapy temperatur

Zima ze śniegiem i mrozem wróci do Polski przed świętami Bożego Narodzenia 2021

Rozbudowa wyżu w rejonie Wysp Brytyjskich, w konsekwencji trwalsza blokada Atlantyku i schodzące niże po jego obrzeżach, zwłaszcza przez Rosję sprowadzi do Polski zimne arktyczne powietrze, przejściowo również polarne - kontynentalne. Godziny odwilży są więc już policzone i wraz z początkiem 3 dekady grudnia zacznie się robić coraz chłodniej. Czeka nas również powrót opadów śniegu. Już najbliższe doby śnieg popada w rejonach podgórskich. W kolejnych dniach prawdopodobieństwo opadów śniegu w innych rejonach kraju zacznie rosnąc.

Wstępnie prognozowane opady śniegu w Polsce, 20 grudnia 2021

Opady śniegu, burze śnieżne i mróz wrócą do Polski. Zima uderzy przed świętami Bożego Narodzenia 2021. Najnowsze mapy opadów śniegu

W czasie napływu arktycznego powietrza i przechodzących opadów śniegu nie możemy wykluczyć lokalnie wystąpienia burzy śnieżnej. Opady będą mieć na ogół charakter przelotny i mogą mieć ograniczony zasięg, ale tam gdzie wystąpią mogą być intensywne.

Prognozowane opady śniegu w Polsce, około 22 grudnia 2021

Zima wróci do Polski przed świętami Bożego Narodzenia 2021. Prognoza śnieżycy i mrozu, najnowsze mapy temperatur i opadów

Rejon wystąpienia opadów śniegu i ich pora wystąpienia w poszczególnych regionach jeszcze ulegnie korektom w prognozach, ale pewne jest, że idziemy w kierunku powrotu zimowej pogody.

Silny mróz w Polsce chwyci przed świętami

Najnowsza prognoza temperatury również potwierdza adwekcję zimnego powietrza i powrót całodobowego mrozu do Polski. Mróz wraz z początkiem ostatniej dekady grudnia, będzie bardzo powszechnym zjawiskiem na obszarze niemal całego kraju, aczkolwiek miejscami chłodniej zacznie się robić już pod koniec tego tygodnia.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 21 grudnia 2021

Najnowsza pogoda na święta Bożego Narodzenia 2021. Kiedy wróci mróz do Polski, czy święta będą białe

W kolejnych dniach mróz zacznie się nasilać. Najniższe temperatury w nocy, będą uzależnione od wielkości zachmurzenia, ale generalnie największego mrozu spodziewamy się głównie na wschodzie, południu oraz na północy Polski.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 23 grudnia 2021

Mróz w Polsce uderzy przed świętami Bożego Narodzenia 2021. Mamy najnowsze mapy temperatur

Obszar możliwego największego mrozu cały czas ulega korektom w prognozach, gdyż jest zależny od ostatecznego położenia głównej fali adwekcji chłodnego powietrza oraz wielkości zachmurzenia. W zależności od wyliczeń numerycznych, raz największy mróz widać na północy kraju, innym razem na południu. Nie zmienia to faktu, że silny mróz dotrze do Polski.

Prognozowana temperatura nad ranem w Polsce, Wigilia, 24 grudnia 2021

Silny mróz w Polsce. Prognoza temperatury, Wigilia, 24 grudnia 2021 w Polsce

Potwierdzamy więc, że do Polski zbliża się duże ochłodzenie z możliwym całodobowym mrozem i możliwymi miejscami opadami śniegu. Wiele na to wskazuje, że święta w wielu regionach będą białe, choć może nie z dużą ilością śniegu i mroźne, czyli poczujemy zimę.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, między 21-26 grudnia 2021

Najnowsze mapy temperatur, duże ochłodzenie w grudniu 2021. Prognoza temperatury w Polsce i Europie, od 21, do 26 grudnia 2021

Najnowsza prognoza długoterminowa potwierdza chłodny początek ostatniej dekady grudnia. Średnia temperatura dobowa w Polsce może miejscami o 7-2 st. C. być niższa od normy wieloletniej. W kolejnych prognozach, będziemy przybliżać precyzyjne przewidywania mrozu dla poszczególnych regionach Polski w okresie przed i świątecznym.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Monia

Super czekamy z niecierpliwością :)

16 grudzień 2021 - 14:04
Odpowiedz