| |
Zagrożenie!
Zima przypomni o sobie. Śnieg zabieli krajobrazy w Polsce. Sprawdź, kiedy i gdzie będzie biało

Zima przypomni o sobie. Śnieg zabieli krajobrazy w Polsce. Sprawdź, kiedy i gdzie będzie biało

Początek marca 2022 w Polsce upływa nam pod znakiem stabilnej pogody, ale z umiarkowaną temperaturą oraz częstym mrozem w nocy. W kolejnych dniach sumy opadów nadal będą niskie, jednak czasami będzie podrzucana strefa wilgoci ze wschodniej Europy. Miejscami pojawią się wtedy przelotne opady śniegu i krajobrazy znowu mogą się okresami zabielić. Sprawdźmy, kiedy i gdzie spadnie śnieg. Mamy najnowsze mapy opadów śniegu oraz aktualne prognozy pokrywy śnieżnej.

Prognoza prawdopodobieństwa opadów śniegu, 5 marca 2022

Zima w marcu 2022 przypomni o sobie w Polsce, miejscami spadnie śnieg i będzie biało, prognoza opadów 5 marca 2022

W kolejnych dniach będziemy pozostawać w obszarze pola wyżowego, ale czasami zaznaczy się wzrost zachmurzenia i napływ wilgoci związany z ośrodkiem niżowym ze wschodniej Europy, zwłaszcza z rejonu Ukrainy. Opady te będą słabe i umiarkowane, jednak miejscami krajobrazy mogą się zabielić. Nie będzie to jednak zjawisko powszechne i występujące na znacznym obszarze w tym samym okresie, bo opady będą dość rozproszone.

Wstępnie prognozowane opady śniegu w Polsce, noc 7/8 marca 2022

Opady śniegu wrócą do Polski, mapa opadów 7-8 marca 2022

Nieco więcej opadów śniegu nad Polską pojawi się miejscami około 7-8 marca (+/- 1 dzień). To właśnie wtedy szansa na zauważalne zabielenie opadów ma być dość duża.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce i Europie, noc 7/8 marca 2022

Zimowe akcenty wrócą do Polski, miejscami spadnie śnieg w marcu, prognoza opadów 7 marca 2022

Przemieszczanie stref potencjalnych opadów śniegu warto w tym czasie sprawdzać na aktualnych danych z radaru opadów. Wówczas na bieżąco, będziecie wiedzieć gdzie i z jakim natężeniem pada śnieg. Temperatura w nocy ma sprzyjać utrzymywaniu się śniegu, dlatego nie zdziwmy się, jak miejscami zaczniemy dzień od lekko zabielonych akcentów. Zima miejscami przypomni więc o sobie, ale na prawdziwy jej powrót z większą i stałą pokrywą śnieżną się nie zanosi.

Wstępnie prognozowane opady śniegu w Polsce, około 8 marca 2022

Zima ze śniegiem wraca do Polski, wiemy gdzie spadnie śnieg, prognoza opadów 8 marca 2022

Rozproszone słabe i umiarkowane opady śniegu, będą okresami na tyle intensywne, aby miejscami zdołało się zabielić, a gdzieniegdzie jest nawet szansa na powstanie niewielkiej i krótkotrwałej pokrywy śnieżnej.

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, około 7 marca 2022 (+/- 1 dzień)

Opady śniegu w Polsce wrócą w marcu, prognoza pokrywy śnieżnej 7 marca 2022

Przed nami więc nieśmiały lekki powrót zimy, ale nie będzie on trwały, gdyż z upływem 2 dekady marca, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca oczekujemy znacznego wzrostu temperatury. Wcześniej jednak nadal będzie dość chłodno z częstym mrozem w nocy, a w okolicach 9-10 marca również w ciągu dnia, zwłaszcza we wschodniej Polsce może być problem z przejściem na dodatnie wartości w ciągu dnia. Na nastanie ciepłej wiosny musimy więc jeszcze poczekać.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Norbert

Hej, tak śledze i widzę żę ten niby powiew wiosny się oddala, a coraz bardziej robimy się zimowo. Zaraz okaże się, że znów mamy wiosne z 2021 i 2020 roku :(

03 marzec 2022 - 12:45
Odpowiedz
JG

Masz rację. Wg prognoz w zach-pom np. do końca kwietnia nie spadnie ani kropla deszcze. KOLEJNA SUSZA STULECIA? Rok w rok od 2015 r. mamy suszę, ktoś tu zapił chyba...

03 marzec 2022 - 16:13
Odpowiedz