| |
Zagrożenie!
Zima uderzyła w Rosji. Norylsk zakopany pod tysiącami ton śniegu. Powstały gigantyczne zaspy

Zima uderzyła w Rosji. Norylsk zakopany pod tysiącami ton śniegu. Powstały gigantyczne zaspy

Zima z całą surowością uderzyła w mieszkańców Norylska w Rosji. Pod tysiącami ton śniegu znalazły się ulice, domy i samochody w tym najbardziej wysuniętym mieście na północy Rosji. Wszystko przez opady śniegu i silny wiatr, który spowodował zawieje i zamiecie śnieżne, a w konsekwencji gigantyczne zaspy. Porywy wiatru dochodzące do blisko 100 km/h wytworzyły istny śnieżny Armagedon. Lokalne media podają, że z ulic syberyjskiego miasta Norylsk usunięto w zeszłym tygodniu ponad 6 tysięcy metrów sześciennych śniegu, a w ciągu ostatnich dwóch miesiącach prawie 400 tysięcy ton śniegu!

Gigantyczne zaspy śnieżne w Rosji, Norylsk i Tałnach

Burza śnieżna, gigantyczne zaspy śnieżne Norylsk w Rosji

Burza śnieżna w Rosji w Norylsku wygląda niczym kadr z filmu Pojutrze.

Burza śnieżna w Norylsku, ogromne zaspy śniegu w Rosji, uderzenie zimy

Uderzenie zimy w Rosji, Norylsk w Kraju Krasnojarskim

- Drogowcy przy użyciu specjalistycznego sprzętu próbują udrożnić drogi w Norylsku. W pracach biorą udział m.in. ładowarki śnieżne TKM 237-02 i 18 pojazdów KAMAZ. Na ulicach miasta prowadzone są działania przeciwoblodzeniowe przy użyciu piasku rzecznego. W ciągu zaledwie dwóch dni, 6 tysięcy metrów sześciennych śniegu zostało wywiezionych na miejskie wysypisko śmieci - informuje portal Yakutia. W pracach przy odśnieżaniu Norylska biorą udział również dwa ciągniki „Białoruś”.

DobraPogoda24, Yakutia, Foto Instagram


Komentarze
Rocky

Ja pierdziele, jak tu żyć?

04 grudzień 2020 - 20:28
Odpowiedz
Ben Wwa

Uderzenie zimy, czy raczej uderzenie ciepła? Ekscytacja wielkim śniegiem w Norylsku na portalach pogodowych jest powszechna, komentarze typu jaka niesamowita tam zima, ale chyba nikt nie zwraca uwagi, jak jest tam przy tym... ciepło. Podczas tej śnieżycy temperatura w Norylsku wzrosła do -1 stopnia, podczas gdy tamtejsza średnia maksymalna dobowa dla grudnia to... -22 stopnie! W rzeczy samej, -1 st. to blisko zimowego rekordu ciepła dla tego miasta. Tak potężna śnieżyca w tej strefie świadczy o ociepleniu atmosfery, która przez to mieści więcej pary wodnej, to i śniegi są obfitsze. Wiadomo, że Arktyka i Syberia ocieplają się na naszej planecie najbardziej. To paradoksalne, że coraz większe śniegi w Arktyce i na Syberii to kolejny symptom ocieplenia klimatu. I to jest najważniejszy dla nas wszystkich wniosek płynący z powyższego wydarzenia.

05 grudzień 2020 - 08:33
Odpowiedz
DobraPogoda24

Bardzo cenne uwagi, aczkolwiek "atak zimy" zawsze będzie nam się kojarzył z opadami śniegu, tego już nie da się zmienić. Warto pamiętać, że w Polsce prawdziwe ataki zimy z niżami z południa mają miejsce przy temperaturze często oscylującej w pobliżu 0 st. C. O tym, że paradoksalnie GO powoduje miejscami na półkuli północnej większe zasięgi i sumy opadów śniegu napisaliśmy tutaj https://dobrapogoda24.pl/artykul/pogoda-klimat-opady-sniegu-zasieg-wystepowania Wynika to z fizyki atmosfery, ale ten trend wraz z dalszym ociepleniem zmieni się, pytanie tylko kiedy? Tymczasem rozpoczyna się atak zimy w Alpach https://dobrapogoda24.pl/artykul/atak-zimy-alpy-pogoda-suma-opadow-sniegu

05 grudzień 2020 - 09:20
Odpowiedz