| |
Zagrożenie!
Zima atakuje w Polsce. Zobacz, gdzie pada śnieg. Śnieżyca na mapach od Opolszczyzny po Mazury

Zima atakuje w Polsce. Zobacz, gdzie pada śnieg. Śnieżyca na mapach od Opolszczyzny po Mazury

Pierwszy atak zimy w tym sezonie dotarł do Polski. Zgodnie z prognozą pogody, strefa opadów śniegu będzie się rozciągać w nocy 26/27 listopada 2021, z południa na północy wschód, od Opolszczyzny przez centrum po Podlasie i Mazury. Na tym obszarze do sobotniego 27.11 poranka spadnie sporo mokrego śniegu. Miejscami pokrywa śnieżna wzrośnie o 2-12 cm, a w górach nawet 20 cm. Śnieżyca późnym popołudniem weszła nad Polskę z Czech. Warunki na drogach zaczną się szybko pogarszać, zwłaszcza, że mokry śnieg z dużymi płatkami będzie przyklejał się do powierzchni dróg i zamarzał.

Zasięg występowania opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 18:30 z naniesionym kierunkiem przemieszczania. Dane: IMGW

Atak zimy w Polsce, od Opolszczyzny przez centrum po Podlasie i Mazury, prognoza opadów śniegu na noc 26/27 listopada 2021

Opady śniegu wkroczyły do Polski z Czech, wcześniej śnieżyca uderzyła w Austrii. Krajobrazy najpierw zaczęły się zabielać na południowym zachodzie, zwłaszcza na Opolszczyźnie.

Pierwsze opady śniegu, Krapkowice. Foto: Sylwester, 26 listopada 2021

Ataak zimy w Polsce, śnieżyca od Opolszczyzny przez Mazowsze po Mazury, 26/27 listopada 2021

Atak zimy od Opolszczyzny przez centrum po Mazury i Podlasie

Dane radarowe wskazują, że aktualnie śnieg pada w piątkowy 26.11 wieczór, od Kotliny Kłodzkiej na Dolnym Śląsku przez Opolszczyznę, przeważający obszar Śląska, Ziemie Łódzką po częściowo Mazowsze. W dalszej części nocy śnieg dotrze do Podlasia i Mazur. Na tym obszarze miejscami powstanie pierwsza w tym sezonie pokrywa śnieżna.

Powiew zimy w rejonie Nysy w województwie opolskim, 26 listopada 2021

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 22:00

Prognoza opadów śniefu w Polsce, noc 26/27 listopada 2021

Najnowsze prognozy pokrywy śnieżnej do 27 listopada

Ponownie przeglądamy prognozy pokrywy śnieżnej, jaka ma powstać w Polsce w nocy 26/27.11. Model ICON wskazuje, że od Opolszczyzny i Kotliny Kłodzkiej po Ziemi Łódzką miejscami może spaść 5-10 cm śniegu. Na pozostałym obszarze może zalegać w sobotni poranek 2-5 cm śniegu.

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, niemiecki model ICON. Sobota 27 listopada o godzinie 08:00

Atak zimy, prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, 26-27 listopada 2021

Bardziej zimowa jest prognoza modelu ARPEGE. Ten francuski model na południowym zachodzie kraju prognozuje większą pokrywę śnieżną, nawet do 11-13 cm na obszarze, od Opolszczyzny po Ziemie Łódzką.

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, sobotni poranek

Zima atakuje w Polsce, śnieżyce na drogach. Mapy opadów śniegu 26 listopada 2021

Warunki na drogach w Polsce będą coraz bardziej trudne. Aktualnie drogowcy mają sporo pracy szczególnie na obszarze południowych i wschodnich dzielnic Dolnego Śląska, w województwie opolskim, zachodniej połowi śląskiego oraz w łódzkim. Zasięg występowania opadów śniegu i deszczu na żywo zobaczycie na radarze opadów. Drogi częściowo ulegają również oblodzeniu. Przykładem jest rejon Góry Świętej Anny w powiecie strzeleckim.

To dopiero początek akcentów zimowych w Polsce. Przełom listopada i grudnia nadal będzie miejscami przynosić opady śniegu i temperatury ujemne w nocy. Powiew zimy rozciągnie się na początek grudnia o czym będziemy informować w nowych prognozach pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Joolaa

Potwierdzam, Opolszczyzna biało. Jest bajecznie :)

26 listopad 2021 - 19:47
Odpowiedz