| |
Zagrożenie!
Zima atakuje w Europie. Śnieżyce sięgną Polski. Mróz i śnieg przyniesie inwazja niżowa

Zima atakuje w Europie. Śnieżyce sięgną Polski. Mróz i śnieg przyniesie inwazja niżowa

Z północy w głąb środkowej, południowej i zachodniej Europy wdziera się obszar niskiego ciśnienia w którym będą powstawać lub nasuwać się kolejne ośrodki niżowe zaciągające chłodną masę powietrza i niosące opady, w śnieg i intensywne śnieżyce. Niektóre z tych stref sięgną Polski i również u nas wystąpią poważniejsze epizody zimowe. Zanim wtargnie kolejny front i niż ze śniegiem w naszym kraju, to wcześniej powroty zimy dały o sobie znać w innych regionach Europy i obecnie zmierzają do Polski.

Inwazja niżowa sprowadzi mróz i śnieg do Europy. Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu, 22 stycznia 2023

Inwazja niżowa przyniesie śnieg i mróz w Polsce i Europie, będą śnieżyce, prognoza opadów śniegu 22 stycznia 2023

W obszarze niżowym mamy mieszankę różnych mas powietrza. W zależności od położenie niżu napływa zarówno chłodne powietrze z północny, jak również jest zaciągane łagodniejsze i wilgotniejsze z południa. Na styku tych mas powietrza pojawiają się miejscami śnieżyce, jak również ulewy i burze. W ostatnich dniach w wielu regionach Europy zima przypomniała o sobie i nadal będzie powracać w kolejnych krajach.

Prognozowana śnieżyca w Polsce, 20 stycznia 2023

Śnieżyce sięgną Polski, najnowsza prognoza opadów, 20 stycznia 2023

Pierwsza ze śnieżyc pojawi się nad Polską już w środę 18 stycznia, ale wystąpią również opady deszczu po wschodniej i południowej stronie niżu w cieplejszym sektorze powietrza. Bardzo ciekawe prognozy powrotu warunków zimowych dla Polski są prognozowane między 19-21 stycznia, gdy w rejon naszego kraju z południowego wschodu ma podejść kolejny niż.

Wstępnie prognozowany zasięg śnieżycy w Polsce w trakcie 21 stycznia 2023

Zima atakuje w Europie, będą śnieżyce w Polsce, kiedy wróci zima, prognoza opadów śniegu 21 stycznia 2023

Śnieżyca zacznie się wtedy nasuwać nad wschodnią i południowo wschodnią Polskę, a następnie siłą odśrodkową zgodnie ruchem niżu przeciwnym do wskazówek zegara będzie dalej wdzierać się w głąb kraju. Jest szansa, że śnieg z tej śnieżycy dotrze nad dzielnice zachodnie.

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce i Europie, do 23 stycznia 2023

Zima przynosi śnieg i mróz w Europie i Polsce, prognoza pokrywy śnieżnej 22 stycznia 2023

Przełom drugiej i trzeciej dekady stycznia przyniesie nam spore zawirowania pogodowe, bo po wielu ekstremalnie ciepłych dniach stycznia będą wracać zimowe akcenty. Spadnie nie tylko śnieg i w wielu regionach powstanie pokrywa śnieżna, ale również pojawi się mróz na znacznym obszarze kontynentu, zwłaszcza w nocy.

Prognoza zasięgu mrozu w Europie, 20 stycznia 2023 nad ranem

Mróz i śnieg wróci do Europy i Polski, prognoza temperatury 20 stycznia 2023

Śnieg zaczyna wracać do wielu krajów w Europie. W tym tygodniu spadł m.in. w centrum Francji, w Austrii oraz na Bałkanach, w tym w Macedonii Zachodniej.

Śnieg we Francji, w Chamberat w Alier, 17 stycznia 2023

Obfite opady śniegu minionej doby wystąpiły także w stolicy Słowenii. Płatki śniegu były duże i bardzo lepkie. Sceneria zimowa była niezwykła.

Atak zimy w Słowenii, Lublana, styczeń 2023

Bałkańskie, w tym greckie ośrodki narciarskie przygotowują się na opady śniegu i ponowną możliwość jazdy na nartach. Również w Polsce w kolejnych dniach śnieg zacznie padać częściej, tworząc w wielu regionach pokrywę śnieżną lub zabielając krajobrazy. Dużo śniegu spadnie na południu, szczególnie w rejonach podgórskich. Ferie zimowe nie będą więc zupełnie stracone. 

Atak zimy w Austrii, styczeń 2023

Wstępnie prognozowany zasięg mrozu w Polsce i Europie, z 26/27 stycznia 2023

Mróz i śnieg wraca do Europy, będzie zima, prognoza temperatury 26 stycznia 2023

Po opadach śniegu w nocy coraz częściej będą się pojawiać przymrozki i mróz. Dzięki temu zwolni proces topnienia śniegu w dzień, gdy temperatury będą przechodzić na wartości dodatnie. Dzięki temu jest szansa na okresowe utrzymywanie pokrywy śnieżnej. Prawdziwa i bardzo śnieżna zima wróci do południowej Polski w rejony podgórskie. Śledźcie nasze prognozy na bieżąco, bo czeka nas sporo zjawisk pogodowych w kolejnych dniach stycznia. Będziemy w nich każdego dnia wskazywać, gdzie spadnie śnieg i pojawi się mróz.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!