Zostało wydane ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami 19/20.05. Sprawdź zakładkę Prognoza Burz!

| Szukaj |
Zagrożenie!

Zdjęcie z wizerunkiem przypominającym Jezusa Chrystusa podzieliło internautów

Zjawiska optyczne, to jedna z najciekawszych dziedzin meteorologii. Obecność w atmosferze kropel wody, kryształków lodu, padających promieni słonecznych na różnego rodzaju chmury powoduje powstawanie różnych zjawisk. Czasami możemy wręcz dostrzec kształty i wizerunki przypominające przedmioty lub postaci.

Jeden z ostatnich przykładów pochodzi z Argentyny. Jak przekonuje Monika Aramayo autorka zdjęcia, zostało ono wykonane na początku tego tygodnia w mieście San Salvador de Jujuy. Zdjęcie podzieliło internautów na portalach społecznościowych. Część z nich przekonuje, że to fake, bowiem jest specjalnie słabej jakości aby ukryć fotomontaż.

Inni widzą porównanie do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro w Brazylii. „Osobiście widzę tylko Słońce przechodzące przez chmury, ale ludzie widzą, co chcą zobaczyć” - powiedziała Romina Salinas.

Zjawisko z Argentyny obiegło internet zaledwie 2 miesiące po tym, gdy 1 marca br. można było zobaczyć podobną „niebiańską postać” nad Włochami.

„Gdy tylko zobaczyłem ten świetlisty obraz, poczułem wielką potrzebę podzielenia się nim” - powiedział Alfredo Lo Brutto - Barbarze Di Palma, reporterce „La Vita In Diretta” z programu informacyjnego i rozrywkowego we włoskiej telewizji. „Natychmiast rozpoznałem obraz Chrystusa Odkupiciela z otwartymi ramionami, jakby chciał błogosławić całe miasto Agropoli” - dodał Brutto.

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz