| |
Zagrożenie!
 Załamanie pogody zbliża się do Polski. Będzie śnieżyca, silny wiatr i zamieć

Załamanie pogody zbliża się do Polski. Będzie śnieżyca, silny wiatr i zamieć

To nie koniec śnieżyc i zimowych akcentów w Polsce. Kolejne załamanie pogody jest spodziewane we wtorek 30 listopada 2021, gdy nad ranem do zachodniej Polski wkroczy front atmosferyczny związany z niżem Krystian. Jego centrum znad Danii przez Polskę będzie się przemieszczać nad Białoruś. W tym czasie z zachodu na wschód kraju przemieszczą się dość intensywne opady mokrego śniegu pod koniec strefy opadów przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Spodziewamy się więc kolejnej śnieżycy i zamieci. Miejscami zanotujemy przyrost pokrywy śnieżnej o 3-10 cm. Prześledźmy załamanie pogody na mapach opadów śniegu.

Położenie niżu i kierunek przemieszczenia strefy zachmurzenia frontowego. Zdjęcie satelitarne z godziny 22:30, 29 listopada

Załamanie pogody zbliża się do Polski. Będzie śnieżyca, silny wiatr i zamieć, pogoda 30 listopada 2021

Śnieżycę w Polsce przyniesie niż Krystian

We wtorek nad ranem do zachodniej Polski dotrze front okluzji, który w ciągu dnia przesunie się nad wschodnie dzielnice kraju. Najpóźniej opady dotrą nad dzielnice południowo wschodnie. Do południa śnieg zacznie padać od Wybrzeża przez środkową Polskę po Dolny Śląsk, jednocześnie od Pomorza Zachodniego wraz z napływem łagodniejszego powietrza śnieg zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 30 listopada

Załamanie pogody w Polsce, 30 listopada 2021. Śnieżyca, zamieć i silny wiatr

Po południu i wieczorem, śnieżyca obejmie całą wschodnią połowę Polski, ale od zachodu śnieg zacznie przechodzić w deszcz.

Prognozowany zasięg śnieżycy w Polsce, do godziny 19:00, 30 listopada

Mapa opadów śniegu w Polsce, 30 listopada 2021

W nocy 30 listopada na 1 grudnia, zanikająca śnieżyca będzie jeszcze występować miejscami na wschodzie i południowym wschodzie Polski, ale i tutaj śnieg przejdzie w deszcz.

Prognozowany zasięg opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i śniegu w Polsce, do godziny 01:00, 1 grudnia 2021

Prognoza śnieżycy w Polsce, załamanie pogody, prognoza 30 listopada 2021

Mimo, że po uderzeniu śnieżycy opady śniegu przejdą z upływem godzin na deszcz, to początkowo w wielu miejscach zdoła się utworzyć pokrywa śnieżna. Miejscami spadnie nawet 2-10 cm śniegu. Warunki na drogach będą trudne, zwłaszcza, że nasili się wiatr, który w czasie opadów śniegu może miejscami powodować zamiecie.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce przed wystąpieniem opadów deszczu, 30 listopada 2021

Prognoza opadów śniegu, mapa pokrywy śnieżnej w Polsce, 30 listopada 2021

We wtorek 30.11 najsilniej powieje w górach, zwłaszcza w Sudetach. Porywy wiatry mogą tutaj miejscami przekraczać 130 km/h. Ponadto silny wiatr spodziewany jest nad samym morzem, miejscami na zachodzie, w centrum i na południu kraju, w porywach do 50-75 km/h.

Prognozowana maksymalne porywy wiatru w Polsce, 30 listopada 2021

Załamanie pogody w Polsce, śnieżyca i silny wiatr, 30 listopada 2021

Uważajmy na siebie w czasie przechodzenia frontu, zwłaszcza, że w czasie opadów śniegu silny wiatr skutecznie obniży temperaturę odczuwalną. Dostosujmy ubiór do warunków atmosferycznych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!