| |
Zagrożenie!
 Załamanie pogody zbliża się do Polski. Będą ulewy, śnieżyce, burze i wichury. To przez nowy niż

Załamanie pogody zbliża się do Polski. Będą ulewy, śnieżyce, burze i wichury. To przez nowy niż

Silne załamanie pogody zbliża się do Polski. Wszystko przez nowy niż, jaki tworzy się nad Atlantykiem. Zgodnie z prognozami długoterminowymi, nadal musimy się liczyć z dynamicznymi i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Okresów stabilnych będzie niewiele. Niż schodzący do Polski znad Skandynawii przez Bałtyk ze strefami frontowymi przyniesie opady deszczu, śniegu i lokalne burze. Przejściowo nasili się również wiatr, zwłaszcza w zachodniej i południowo zachodniej Polsce. Możliwa będzie słabsza wichura, ale również śnieżyce szczególnie we wschodniej połowie kraju przed dotarciem cieplejszego powietrza z deszczem. Sprawdźmy szczegóły, zobaczmy, kiedy pogoda w Polsce się załamie.

Prognozowane położenie niżu i jego kierunek przemieszczenia, noc 1/2 lutego 2022

Załamanie pogody zbliża się do Polski. 1/2 lutego 2022, będą śnieżyce, wichury, ulewy i burze

Zmianę warunków pogodowych po chwilowej przerwie przyniesie nowy ośrodek niżowy. Ponownie wpłynie on na warunki pogodowe w Polsce, gdyż przejdzie znad Atlantyku przez Skandynawię i Bałtyk aż dotrze nad nasz kraj. Z niżem będzie związana strefa frontowa z licznymi opadami. Trajektoria niżowa i spadek ciśnienia w centrum cyklonu tym razem wygląda inaczej, gdyż niż bezpośrednio pojawi się nad Polską.

Prognozowany zasięg strefy frontowej z opadami w Polsce, do godziny 19:00, 1 lutego 2022

Pogoda 1 lutego 2022, załamanie pogody wkroczy do Polski, będą śnieżyce, deszcz i burze

Front atmosferyczny do zachodniej Polski wkroczy we wtorek 01.02 w ciągu dnia, ale opady największą intensywność będą mieć w godzinach wieczornych. Wieczorem rozpada się praktycznie w całej zachodniej Polsce, a późnym wieczorem opady zaczną docierać do wschodnich dzielnic kraju. Na czele frontu pojawią się intensywne opady śniegu, miejscami będą możliwe śnieżyce, a to oznacza, że może się zabielić a nawet powstać na chwilę kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 22:00, 1 lutego 2022

Silne załamanie pogody dotrze do Polski, 1/2 lutego 2022, nowy niż, będą śnieżyce, wichury, ulewy i burze

W nocy 1/2 lutego 2022, strefa frontowa nadal będzie się przesuwać na wschód kraju. Do środowego 02.02 front przejdzie przez cały kraj.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 04:00, 2 lutego 2022

Śnieżyca, ulewa, burze i wichura w Polsce, niż przyniesie załamanie pogody 1/2 lutego 2022

Miejscami możliwe są opady konwekcyjne, dlatego nie możemy wykluczyć burz. Z uwagi na to, że tym razem niż przejdzie bezpośrednio nad Polską, to zagrożenie wichurą będzie bardzo ograniczone, ale miejscami odczujemy nasilenie wiatru, zwłaszcza w zachodniej i południowo zachodniej Polsce, w porywach do 65-85 km/h, w Sudetach powyżej 100 km/h. W środę 2 lutego nadal w wielu regionach kraju przelotnie popada, bo w chwiejnym powietrzu będą się tworzyć opady konwekcyjne różnego rodzaju.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, godzina 13:00, 2 lutego 2022

Wichurę w Polsce przyniesie nowy niż, załamanie pogody 1/2 lutego 2022

Na ustabilizowanie warunków pogodowych w tym tygodniu nadal nie możemy liczyć. Silna cyrkulacja strefowa co jakiś czas będzie nam podrzucać ośrodki niżowe z frontami. Musimy się liczyć z wahaniami temperatury w ciągu doby przez 0 st. C. oraz licznymi opadami, często o charakterze przelotnym, zarówno śniegu, jak również deszczu ze śniegiem, deszczu i krupy śnieżnej. Przejściowo ponownie pojawi się miejscami ryzyko wichury i lokalnych burz. Będziemy informować na bieżąco w kolejnych prognozach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Adam

Nie daj Boże zrobić coś złego Polsce!

31 styczeń 2022 - 16:47
Odpowiedz