| |
Zagrożenie!
Załamanie pogody w Polsce przyniesie były huragan. Będą burze i ulewy z silnym wiatrem. Nadciąga front z ochłodzeniem

Załamanie pogody w Polsce przyniesie były huragan. Będą burze i ulewy z silnym wiatrem. Nadciąga front z ochłodzeniem

Do zachodniej Europy dotarł były cyklon tropikalny będący pozostałością po huraganie Lee. Związana z nim strefa chłodnego frontu atmosferycznego załamie pogodę w Polsce między 22-23 września 2023. W tym terminie miejscami pojawią się opady deszczu i burze w czasie wypierania ciepłej masy powietrza poza naszą wschodnią granicę. Za frontem pojawi się ochłodzenie i temperatury spadną nawet o blisko 8-10 st. C. Spodziewamy się również silnego wiatru lokalnie o sile wichury, zwłaszcza w rejonach podgórskich.

Chłodny front byłego huraganu Lee załamie pogodę w Polsce. Dane: Eumetsat o godzinie 09:15, 21 września 2023

Były huragan Lee załamie pogodę w Polsce między 22-23 września 2023, będą burze, ulewy i wichury z ochłodzeniem

W okresie jesiennym dość często do europejskiego obszaru synoptycznego docierają pozostałości po byłych huraganach atlantyckich i czasami wpływają także bezpośrednio na warunki pogodowe w Polsce. Nie inaczej będzie w tym przypadku. Na najnowszych zdjęciach satelitarnych widzimy strefę zachmurzenia związaną z chłodnym frontem, który stopniowo przesuwa się na wschód w rejon Polski. Jest on właśnie związany z byłym cyklonem tropikalnym.

Prognozowane położenie ex-Lee i jego strefy frontowej o godzinie 14:00, 22 września 2023

Załamanie pogody w Polsce przyniesie chłodny front byłego cyklonu tropikalnego między 22-23 września 2023

Były huragan już wpływa na warunki pogodowe w Polsce, bo najpierw kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara kieruje do środkowej Europy ciepłe masy powietrza z południowego zachodu, a co za tym idzie przyczynia się do wzrostu temperatury do około 25-29 st. C., ale po ociepleniu przyniesie także ochłodzenie i opady z burzami związane z przejściem strefy frontowej.

Prognoza zasięgu opadów nad Polską do godziny 23:00, 22 września 2023

Załamanie pogody w Polsce, chłodny front z burzami i ulewami z silnym wiatrem 22 września 2023

Załamanie pogody w Polsce czeka nas między 22-23 września, gdy przez kraj z zachodu na wschód i północny wschód będzie się przesuwać strefa frontowa z opadami deszczu i lokalnie z burzami. Spodziewamy się także nasilenia wiatru w rejonie burz, ale również na południu kraju szczególnie w rejonach podgórskich. Już najbliższej doby powieje chwilami silniej między Sudetami i Tatrami, a kolejnej doby między Beskidem Żywieckim, Tatrami i Bieszczadami. Wiatr w ich rejonie osiągnie do 50-80 km/h, a znacznie więcej na szczytach górskich.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce do godziny 23:00, 23 września 2023

Załamanie pogody były huragan Lee w Polsce, prognoza opadów 23 września 2023

Front będzie stopniowo spychał ciepłe powietrza z zachodu na wschód kraju i ostatecznie poza naszą wschodnią granicę. W całej Polsce ochłodzenie odczujemy w niedzielę 24 września, bo zamiast obecnych 25-29 st. C., to zanotujemy do około 15-21 st. C. Chłodniej miejscami będzie w rejonach podgórskich.

Ochłodzenie po przejściu frontu w Polsce. Prognozowana temperatura, 24 września 2023

Ochłodzenie w Polsce, prognoza temperatury 24 września 2023

Ochłodzenie nie będzie jednak trwałe, a ponownie chwilowe, bo już w kolejnych dniach temperatury wzrosną szczególnie między 26-28 września, gdy zanotujemy w wielu regionach do około 24-29 st. C. Będziemy mieć zatem kolejny podmuch gorącego lata.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!