| |
Zagrożenie!
Załamanie pogody już blisko Polski. Front i płytki niż przyniesie deszcz, burze i silny wiatr. Wiemy, kiedy wyż ustąpi

Załamanie pogody już blisko Polski. Front i płytki niż przyniesie deszcz, burze i silny wiatr. Wiemy, kiedy wyż ustąpi

Od ponad tygodnia stabilną pogodę zapewnia w Polsce antycyklon, który sprowadza chłodną masę powietrza arktycznego, a przez to lokalnie w nocy zdarzają się przymrozki. Przed nami jednak załamanie pogody, które przyniesie front atmosferyczny związany z cyklonem znad rejonu Wysp Brytyjskich, gdzie powoduje również wichury. Wyż ustąpi i wkroczą do Polski opady deszczu, miejscami burze i silniejsze porywy wiatru. Załamania pogody spodziewamy się między 8-9 września, gdy przez kraj z zachodu na wschód i północny wschód przejdzie front atmosferyczny z niewielkim płytkim niżem.

Załamanie pogody dotrze do Polski. Prognozowana suma opadów do 9 września 2022

Załamanie pogody wkroczy do Polski, będą burze, opady deszczu i silny wiatr, mapa opadów 8-9 września 2022

Po dłuższej przerwie wreszcie na przeważającym obszarze Polski w czasie przejścia frontu pojawią się opady deszczu, gdyż front ma przejść przez cały kraj. Zmiana pogody zacznie się uaktywniać z upływem popołudnia lub wieczorem na zachodzie i południu Polski w czwartek 08.09.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 20:00, 8 sierpnia 2022

Załamanie pogody dotrze do Polski, wyż ustąpi i będą burze i ulewy, mapa opadów 8 września 2022

Opadom deszczu mogą również towarzyszyć lokalne burze, początkowo punktowo z niewielkim gradem i silniejszymi porywami wiatru. Front wieczorem oraz w nocy zacznie się przemieszczać w głąb Polski na wschód i północny wschód.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 23:00, 8 września 2022

Kiedy spadnie deszcz w Polsce i pogoda się załamie, mapa opadów 8 września 2022

Nocą z czwartku na piątek 08/09.09 front atmosferyczny z płytkim niżem dalej będzie się przemieszczał na wschód w głąb kraju. Praktycznie na całej długości swego przejścia przyniesie w Polsce deszcz o różnej intensywności. Najmocniej popada w rejonach wbudowanych chmur konwekcyjnych.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 08:00, 9 września 2022

Zmiana pogody już blisko Polski, będą burze i ulewy, mapa deszczu 9 września 2022

Do piątkowego 09.09 poranka, front atmosferyczny z opadami deszczu ma się rozciągać od częściowo Podkarpacia i Lubelszczyzny przez Mazowsze, Kujawy po województwo zachodniopomorskie. Możliwa jest jeszcze do tego terminu nieznaczna korekta zasięgu opadów deszczu w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że w czasie przejścia frontu w Polsce w wielu regionach kraju spadnie nawet 10-40 mm wody na m2 ziemi. To już znaczna suma opadów, jak na wrzesień.

Załamanie pogody w Polsce spowoduje front atmosferyczny związany z cyklonem w rejonie Wysp Brytyjskich. Prognozowany zasięg opadów frontowych, dodatkowo z rozwijającym się płytkim niżem nad zachodnią Polską o godzinie 23:00, 8 września 2022

Burze i ulewy w Polsce, czy będzie wichura, mapa opadów w Europie, 8-9 września 2022

Głównym sprawcą zmiany i przełamania pogody w Polsce, będzie obszerny ośrodek niżowy, jaki od kilku dni stacjonuje w rejonie Irlandii i Wielkiej Brytanii. Przynosi tam opady deszczu, burze i wichury. Z niżem tym będzie związany front atmosferyczny, który wreszcie wkroczy do Polski bo wyż znad Skandynawii osłabnie i przesunie się nad Rosję. Powstanie więc miejsce do oddziaływania cyrkulacji strefowej, którą poczujemy w drugiej połowie tygodnia. O zmianach w pogodzie będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!