| |
Zagrożenie!
Z zachodu wkroczą śnieżyce. W tych regionach spadnie do 5-10 cm śniegu. Front przetnie Polskę na pół

Z zachodu wkroczą śnieżyce. W tych regionach spadnie do 5-10 cm śniegu. Front przetnie Polskę na pół

Otwarta cyrkulacja strefowa atmosfery sprawia, że warunki pogodowe w Polsce i Europie stały się bardzo niestabilne do tego stopnia, że z dnia na dzień musimy przedstawiać najnowsze prognozy opadów, wiatru i innych zjawisk, aby precyzyjnie wskazywać w których regionach wystąpią. Aktualnie do Polski z zachodu zbliża się front atmosferyczny związany z niżem Diethhelm. Od dokładnego położenia niżu i frontu zależy rodzaj opadów, jaki wystąpi na obszarze kraju. W ciągu najbliższej doby spadnie miejscami do 5-10 cm śniegu. Sprawdźmy, gdzie przejdą kolejne śnieżyce i trzeba będzie się zmagać z chwilowym nawrotem zimy.

Front ze śnieżycą znad Niemiec wkroczy do Polski. Na mapie radarowej zasięg frontu z opadami zbliżającymi się z zachodu o godzinie 10:10, 8 marca 2023. Dane: RainViewer

Front ze śnieżycą z zachodu wkroczy do Polski, spadnie 5-10 cm śniegu, będzie nawrót zimy, prognoza opadów do 9 marca 2023

Front w ciągu najbliższej doby podzieli Polskę na pół, bo będzie oddzielał chłodniejsze powietrze na północy od łagodniejszego na południu. Na froncie pojawią się umiarkowane i okresami intensywne opady śniegu, w tym okresami śnieżyce, jak również po cieplejszej południowej stronie frontu również miejscami opady śniegu, w strefie przejściowej deszczu ze śniegiem.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 19:00, 8 marca 2023

Front ze śnieżycą z zachodu wkroczy do Polski, najnowsza prognoza opadów 8-9 marca 2023

Strefa omawianego frontu z opadami zacznie wkraczać do Polski i rozszerzać się na wschód szczególnie w godzinach popołudniowych. Wieczorem opady śniegu powinny występować szczególnie na obszarze Ziemi Lubuskiej przez częściowo Wielkopolskę. Śnieg popada również na południu Dolnego Śląska, zwłaszcza w rejonie Sudetów.

Prognozowany zasięg śnieżycy i deszczu w Polsce o godzinie 22:00, 8 marca 2023

Nawrót zimy w Polsce, będzie śnieżyca, front przetnie kraj i będą problemy na drogach, gdzie spadnie śnieg prognoza godzinowa 8-9 marca 2023

Wieczorem i nocą z 8/9 marca, strefa frontowa będzie się dalej przesuwać na wschód w głąb kraju. Opady śniegu z Ziemi Lubuskiej przez szczególnie środkową i wschodnią Wielkopolskę przesuną się częściowo nad Ziemie Łódzką po znaczną część Mazowsza aż po pogranicze Podlasia i Lubelszczyzny.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 01:00, 9 marca 2023

Zima ze śnieżycą wkroczy z zachodu do Polski, mapa i prognoza opadów 9 marca 2023

Zachęcamy aby sprawdzać dokładny zasięg i natężenie opadów śniegu lub deszczu bezpośrednio na danych z radaru pogodowego. Jego wskazania niemal na żywo wskażą gdzie pada śnieg lub deszcz i w jakim dokładnym kierunku przemieszcza się strefa frontowa.

Aktualnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, jaki może powstać między 8-9 marca 2023

zima nie odpuszcza, prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce do 9-10 marca 2023

To będą przeważnie opady mokrego i ciężkiego śniegu. Taki śnieg łatwiej osiada i topnieje, więc prognoza możliwej pokrywy śnieżnej może być przeszacowana lub miejscami niedoszacowana, gdyż zależy od wielu czynników, w tym temperatury powietrza i gruntu w czasie opadów. W czwartek 09.03 w ciągu dnia z zachodu na wschód przez środkowy pas kraju przejdą kolejne śnieżyce i ponownie pojawią się problemy na drogach. Dokładne prognozy tej kolejnej śnieżycy przedstawimy w nowym wpisie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!