| |
Zagrożenie!
Z zachodu nadciąga głęboki cyklon Cornelis. Wiatr w tych regionach przekroczy 70-100 km/h. Wpłynie na pogodę w Polsce

Z zachodu nadciąga głęboki cyklon Cornelis. Wiatr w tych regionach przekroczy 70-100 km/h. Wpłynie na pogodę w Polsce

W rejon Polski z zachodu zbliża się pogłębiający cyklon Cornelis. Wpłynie na warunki pogodowe w kilku krajach Europy w tym w Polsce. Miejscami przyniesie opady śniegu i deszczu, ponadto nasili się wiatr i wystąpią wichury oraz sztorm na Bałtyku. W kilku regionach wiatr osiągnie lub przekroczy 70-100 km/h. To będzie kolejna silna fala wiatru w tym tygodniu, ale na szczęście nie obejmie całego kraju. Wpłynie na pogodę między 7-8 marca 2023. Sprawdźmy, gdzie wiatr będzie najsilniejszy.

Prognozowane położenie cyklonu Cornelis w Europie o godzinie 13:00, 7 marca 2023

Z zachodu nadciąga głęboki cyklon Cornelis, przyniesie wichury i śnieżyce, wiatr przekroczy 70-100 km/h, prognoza 7-8 marca 2023

Tuż po południu niż z ciśnieniem 975 hPa będzie się znajdował między wybrzeżem Danii i południowej Szwecji, a następnie zacznie się kierować nad Bałtyk w stronę szwedzkiej wyspy Gotlandii. W tym czasie wpłynie na warunki pogodowe w tej części Europy, w tym w Polsce. Wichury i opady śniegu lub deszczu wystąpią szczególnie w rejonie Danii, północnych Niemiec, miejscami w wymienionych regionach w naszym kraju, na Bałtyku w tym na szwedzkiej wyspie Gotlandia, po Obwód Kaliningradzki, Litwę i Łotwę. Fale w czasie sztormu na Bałtyku miejscami osiągną do 3-5 m, lokalnie na południu i południowym wschodzie akwenu do 6-7 m.

Wiatr nasili się w Polsce. Prognozowane porywy wiatru około godziny 13:00, 7 marca 2023

Wichury przyniesie cyklon Cornelis, prognoza wiatr 7-8 marca 2023 w Polsce

W czasie przechodzenia niżu przez Bałtyk w kierunku Krajów Nadbałtyckich między 7-8 marca silny wiatr odczujemy miejscami głównie w północnej Polsce, zwłaszcza w województwie pomorskim, zachodniopomorskim oraz lokalnie, głównie na północy warmińsko mazurskiego i podlaskiego. Na tym obszarze wiatr w porywach może osiągnąć do 60-100 km/h, przy czym najsilniej powieje lokalnie na wybrzeżu. Silny wiatr przejściowo może również wystąpić w górach, zwłaszcza w rejonie Śnieżki. Niemiecki model ICON wskazuje na możliwość wiatru przekraczającego 100 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce o godzinie 01:00, 8 marca 2023

Wichury w Polsce, gdzie wiatr będzie najsilniejszy, wpływ cyklonu Cornelis na pogodę, 8 marca 2023

Najbliższa noc z 7/8 marca najsilniejszy wiatr w Polsce przyniesie na wybrzeżu, szczególnie w województwie pomorskim. W tym czasie niż znajdzie się na Bałtyku w rejonie wyspy Gotlandia. Ciśnienie w centrum cyklonu spadnie do około 974 hPa, a na polskim wybrzeżu do około 992 hPa.

Prognozowane położenie cyklonu Cornelis o godzinie 01:00, 8 marca 2023

Cyklon nadciąga z zachodu, będą wichury w Polsce, prognoza wiatru i ciśnienia 8 marca 2023

Z niżem jest związany front atmosferyczny na którym miejscami pojawią się opady śniegu i deszczu. We wtorek 07.03 do wieczora popada miejscami głównie w północno zachodniej połowie kraju, aż po obszar od Podlasia po Dolny Śląsk.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 19:00, 7 marca 2023

Front z opadami śniegu i deszczu w Polsce, to skutki cyklonu z zachodu, prognoza opadów 7-8 marca 2023

Lokalnie nie można wykluczyć wystąpienia również burzy, zwłaszcza w strefie wybrzeża, gdzie napłynie bardziej chwiejne powietrze. 

Prognozowany silny wiatr w Polsce o godzinie 13:00, 8 marca 2023

Wichury w Polsce, gdzie będzie silny wiatr, prognoza 8 marca 2023

W środę 08.03 silny wiatr ograniczy się już tylko do północnych i północno wschodnich dzielnic kraju, zwłaszcza północnych powiatów między województwem pomorskim, warmińsko mazurskim po podlaskie, z tendencją słabnącą z upływem popołudnia i wieczora. Wyjątkiem będą na południu kraju rejony podgórskie i górskie, gdzie wiatr miejscami będzie silny między 8-9 marca. Kolejne ryzyko wichury w rejonie Polski pojawi się około 11 marca, przy czym trajektoria niżu jest nadal niestabilna, więc najnowsze prognozy będą się pojawiać w stosownym czasie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!