| |
Zagrożenie!
Z zachodu dotrze śnieżyca. Spadnie 10-40 cm śniegu na północy. Będą zawieje i zamiecie śnieżne

Z zachodu dotrze śnieżyca. Spadnie 10-40 cm śniegu na północy. Będą zawieje i zamiecie śnieżne

Warunki zimowe w Polsce w najbliższych dniach poza górami zelżeją, bo czeka nas ocieplenie i szybkie topnienie pokrywy śnieżnej. Zanim do tego dojdzie to jeszcze miejscami popada śnieg i deszcz w czasie przejścia frontu atmosferycznego w najbliższą sobotę 11.02. Opady będą związane z niżem, jaki przyniesie śnieżyce między południową Skandynawią i Rosją. Miejscami spadnie nawet 10-40 cm śniegu. Będzie to więc kolejne uderzenie zimy w tym sezonie na obszarze Europy w rejonie Polski. Miejscami spodziewane są również zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w czasie przejścia niżu między południową Norwegią i Rosją, do 12 lutego 2023

Śnieżyca dotrze z zachodu, spadnie 30-40 cm śniegu, będą zawieje i zamiecie śnieżne 11-12 lutego 2023 w Europie

Aktualnie do zachodniej Skandynawii dotarł front atmosferyczny, który niesie śnieżyce na obszarze niemal całej Norwegii. Sytuacja zaostrzy się na południu Norwegii w piątek 10 lutego, gdy centrum kolejnego niżu znajdzie się nad tym krajem.

Prognozowane położenie niżu zbliżającego się do Norwegii wraz z zasięgiem śnieżycy, do godziny 16:00, 10 lutego 2023

Śnieżyca uderzy w zachodu, dużo śniegu spadnie w Norwegii, front dotrze do Polski. Mapa opadów 10 lutego 2023

Intensywne opady śniegu w tym czasie są prognozowane na południu Norwegii między miejscowością Trondheim i Tonstad, przy czym najwięcej śniegu spadnie w rejonach podgórskich i górskich. Miejscami na tym obszarze pokrywa śnieżna wzrośnie o 20-40 cm.

Prognoza zasięgu śnieżycy nad południową Skandynawią, do godziny 19:00, 10 lutego 2023

Powiew zimy na północy, śnieżyca przejdzie przez Norwegię i Szwecję, front dotrze do Polski, mapa opadów śniegu 10 lutego 2023

Wraz ze zbliżaniem się niżu nad Norwegię zacznie rosnąć zasięg śnieżycy w kierunku również Szwecji. Na południu na obrzeżach niżu w cieplejszym powietrzu pojawią się również opady deszczu.

Prognoza zasięgu śnieżycy i położenia niżu w rejonie Polski o godzinie 04:00, 11 lutego 2023

Będą zawieje i zamiecie, śnieżyca nasunie się z zachodu, prognoza opadów śniegu w Europie 11 lutego 2023

Niż w nocy z 10/11 lutego przez środkowy Bałtyk dotrze w rejon Estonii. Na wschód i południowy wschód od jego centrum będzie nadal niósł śnieżyce sięgającą Krajów Nadbałtyckich, Białorusi i dalej Rosji. W rejonie jego przemieszczenia i opadów śniegu nasili się wiatr. Będą miejscami możliwe zawieje i zamiecie śnieżne, na Bałtyku również sztorm. Silny wiatr odczujemy również w Polsce na północy, zwłaszcza na wybrzeżu, szczególnie w województwie pomorskim. Wiatr o sile wichury nasili się lokalnie także w górach, zwłaszcza w Sudetach.

Prognozowane położenie niżu oraz przewidywane porywy wiatru o godzinie 07:00, 11 lutego 2023

Niż sunie ze śnieżcycą, spadnie 30-40 cm śniegu, będą zawieje i zamiecie śnieżne, prognoza wiatru 11 lutego 2023

W sobotę 11.02 strefa frontowa z omawianym frontem wpłynie na pogodę w Polsce. Przesuwający się front z północy na południe i południowy wschód kraju przyniesie deszcz i miejscami również śnieg, głównie miejscami na wschodzie, północnym wschodzie oraz na południu i południowym wschodzie Polski.

Prognoza położenia niżu i zasięgu opadów, do godziny 13:00, 11 lutego 2023

Front ze śnieżycą znad Skandynawii sięgnie Polski, prognoza opadów 11 lutego 2023

Śnieg, który spadnie w Polsce będzie jednak topnieć, zwłaszcza, że za nim pojawią się również opady deszczu. Wyjątkiem będą rejony podgórskie i górskie, bo miejscami spadnie do około 4-10 cm śniegu. Na kolejne istotne opady dłużej poczekamy, gdyż przejściowo na pogodę ponownie w kolejnych dniach będzie wpływał obszar wyżowy, ale z wyższą temperaturą szczególnie w pobliżu połowy lutego.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!