| |
Zagrożenie!
Wyż Burkhart poprawi pogodę. Poczujemy powiew lata w Polsce. Miejscami będzie gorąco

Wyż Burkhart poprawi pogodę. Poczujemy powiew lata w Polsce. Miejscami będzie gorąco

Mamy dobre informacje dla osób, które wypatrują powiewu lata w Polsce. Krótką poprawę pogody przyniesie wyż Burkhart przesuwający się nad wschodnią Europę. Zapewni nam w piątek 3 czerwca 2022 sporo chwil ze słońcem i przeważnie brak opadów, a także wzrost temperatury. Miejscami na zachodzie i południu Polski zrobi się gorąco, ale jeszcze nie upalnie. Temperatura wzrośnie maksymalnie do około 24-27 stopni C. Najcieplej będzie na obszarze, od Ziemi Lubuskiej przez Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę po Małopolskę i Podkarpacie.

Powiew ciepłego lata w Europie. Prognozowana anomalia temperatury, 3 czerwca 2022

Powiew gorącego lata w Polsce, wyż Burkhart, 3 czerwca 2022

Wędrujący przez Polskę na wschód Europy wyż Burkhart zapewni nam na ogół ustabilizowanie warunków atmosferycznych. Pojawi się sporo większych przejaśnień i rozpogodzeń oraz nieco zmieni się kierunek adwekcji powietrza. Ponadto napływające powietrze będzie się dodatkowo ogrzewać w czasie operacji słonecznej i osiadania.

Miejscami gorący dzień lata w Polsce. Prognozowana temperatura o godzinie 16:00, 3 czerwca 2022

Gorący dzień w Polsce, powiew lata, temperatura 3 czerwca 2022, wyż Burkhart

Temperatura w wielu regionach Polski, zwłaszcza na zachodzie i południu wzrośnie w piątek 03.06 do około 23-27 st. C. Mówimy o temperaturze prognozowanej w cieniu, bo w słońcu będzie znacznie więcej. Poprawa pogody, będzie jednak krótkotrwała, bo już w sobotę 4 czerwca nad Polską znajdzie się kolejny ośrodek niżowy, który miejscami przyniesie deszcz i burze z gradem oraz niską temperaturę w rejonie dużego zachmurzenia i opadów.

Aktualnie prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00, 4 czerwca 2022

Gorący powiew lata, wyż Burkhart, później burze i ulewy, 4 czerwca 2022

W kolejnych dniach nadal czekają nas zmienne warunki atmosferyczne, bo zarówno będą dni i regiony z letnimi temperaturami nawet powyżej 25 st. C., jak również ze strefami frontowymi niosącymi intensywne przelotne opady deszczu, burze z gradem i silnym wiatrem.

Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, 5 czerwca 2022

Powiew gorącego lata w Polsce, gdzie będą letnie temperatury, 5 czerwca 2022

Trend pogodowy, będzie więc zgodny z naszą prognozą długoterminową, która mówiła, że dni stabilnych na przeważającym obszarze Polski w czerwcu będzie niewiele.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 6 czerwca 2022

Czy będzie upał w Polsce, prognoza temperatury 6 czerwca 2022

Miłośników wysokich temperatur marzących o upałach musimy jednak zmartwić, bo co prawda będą się zdarzać dni z letnimi temperaturami powyżej 25 st. C., ale pewnego upału od 30 stopni utrzymującego się przez co najmniej 1-3 dni w Polsce jeszcze nie widać. Oczywiście trzymamy rękę na pulsie. W razie zmian, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Chmura

Jakim imbecylem trzeba być, żeby mienić się "miłośnikiem upałów". Jak czytam czasami ludzi, którzy narzekają na 20 stopni Celsjusza, to tylko się śmiać.

04 czerwiec 2022 - 09:55
Odpowiedz