| |
Zagrożenie!
Wyż Beata sięgnie Polski. Ciśnienie w antycyklonie przekroczy 1040 hPa. Będzie dwucyfrowy mróz

Wyż Beata sięgnie Polski. Ciśnienie w antycyklonie przekroczy 1040 hPa. Będzie dwucyfrowy mróz

Okres przechodzenia tej fali śnieżyc w Polsce dobiegnie niebawem końca. Po odsunięciu się frontu z niżem nad Niemcy i jego wypełnieniu nad tym krajem, dostaniemy się w obszar wału wyżowego. Głównym ośrodkiem sterującym będzie wyż Beata. Przepływ powietrza w tym antycyklonie umożliwi utrzymanie podobnych temperatur w dzień, ale niższych w nocy. W rejonie rozpogodzeń pojawi się dwucyfrowy mróz. Wyż spowoduje również wzrost ciśnienia do około 1041 hPa. Najwyższe ciśnienie czeka nas we wtorek 24.01.

Prognozowany wał wyżowy nad Europą sięgający Polski, 24 stycznia 2023

Antycyklon i wyż Beata sięgnie Polski, będzie wysokie ciśnienie i dwucyfrowy mróz, prognoza wyżu 24 stycznia 2023

Ciśnienie w Polsce w najbliższych dniach znacznie wzrośnie. Obszar niżowy, w którym pojawiały się śnieżyce nad naszym krajem ustąpi i na co najmniej kilka dni dostaniemy się pod wpływ wyżu. Wiele na to wskazuje, że niestety nie będzie to raczej pogodny antycyklon. Mówić będziemy o tzw. zgniłym wyżu, bo nad nami na ogół będzie zalegać niskie zachmurzenie warstwowe stratus.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 24 stycznia 2023

Wyż Beata sięgnie Polski, ciśnienie przekroczy 1040 hPa, będzie silny mróz, prognoza temperatury 24 stycznia 2023

Niskie zachmurzenie będzie nas chronić przez znacznym spadkiem temperatury w nocy, ale jak to bywa z takimi wyżami pojawią się również regiony z okresowymi rozpogodzeniami i tam mróz może być większy, aczkolwiek ograniczony pod względem zasięgu. Warto więc przed nastaniem nocy sprawdzić aktualne zdjęcie satelitarne z zachmurzeniem.

Aktualnie prognozowany mróz w Polsce, 25 stycznia 2023 nad ranem

Wyż i silny mróz w Polsce, będzie wysokie ciśnienie, prognoza temperatury 25 stycznia 2023

Wyż Beata najwyższe ciśnienie ma przynieść we wtorek. Najnowsze prognozy numeryczne wskazują, że ciśnienie w Polsce wzrośnie w tym dniu do około 1036-1041 hPa. Najwyższe ma być na północy i północnym zachodzie, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 28 stycznia 2023 nad ranem

Antycyklon z wysokim ciśnieniem i mrozem w Polsce, prognoza temperatury 28 stycznia 2023

Wpływ wyżu na pogodę w Polsce będzie raczej krótkotrwały, bo odczujemy go głównie między 22-25 stycznia. Między około 25-26 stycznia sytuacja baryczna ponownie się zmieni, bo prawdopodobnie dostaniemy się w obszar niżowy znad Skandynawii i Krajów Nadbałtyckich. Przez Polskę przejdzie chłodny front atmosferyczny za których spłynie chłodniejsza masa powietrza.

Aktualnie prognozowany mróz w Polsce, 28 stycznia 2023 wieczorem

Będzie wysokie ciśnienie i dwucyfrowy mróz w Polsce, prognoza temperatury 28 stycznia 2023

W tym kolejnym obszarze niżowym pozostaniemy już praktycznie do końca stycznia. Ponownie pojawią się śnieżyce, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Będą możliwe również burze śnieżne. Pogoda, zwłaszcza między 26-30 stycznia zapowiada się dynamicznie, bo niewykluczone będzie również ryzyko wichury.  Więcej szczegółów pojawi się już jutro w naszej najnowsze pogodzie długoterminowej na którą serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!