| |
Zagrożenie!
Wycieczka objazdowa - jak wybrać ubezpieczenie?

Wycieczka objazdowa - jak wybrać ubezpieczenie?

Wycieczka objazdowa to świetne rozwiązanie dla osób, które podczas jednego wyjazdu chcą zwiedzić wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc. Taki sposób podróżowania wymaga solidnego przygotowania, zwłaszcza gdy nie zamierzasz się ograniczać do odwiedzenia jednego kraju. W takim przypadku warto pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu, które powinno uwzględniać szeroki zakres ochrony. Jaką polisę turystyczną wybrać? Podpowiadamy!

Wycieczka objazdowa - samemu czy z biurem podróży?

Wycieczka objazdowa, jakie wybrać ubezpieczenie

W czasach wszechobecnego Internetu samodzielne zorganizowanie wyjazdu nie powinno stanowić już większego problemu. W sieci znajdziesz specjalne serwisy do rezerwowania noclegów oraz oferty lokalnych przewodników wraz z informacjami o atrakcjach turystycznych dostępnych w danym regionie. Przez Internet kupisz też bilet lotniczy lub zaplanujesz najdogodniejszą trasę przejazdu, jeżeli zamierzasz podróżować własnym środkiem transportu. Samodzielna organizacja wycieczki objazdowej wymaga nieco zaangażowania, ale jest dobrym rozwiązaniem, aby maksymalnie zredukować koszty podróży.

Gdy zależy Ci na wygodzie i nie chcesz brać odpowiedzialności za kwestie logistyczne związane z wyjazdem, warto rozważyć skorzystanie z oferty biura turystycznego. Wycieczki objazdowe cieszą się dużą popularnością, co przekłada się na różnorodność kierunków do wyboru. Często też istnieje możliwość dostosowania planu podróży zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, aby uwzględniał miejsca i atrakcje, z których chcesz skorzystać. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na samodzielny wyjazd, czy z biurem podróży, powinieneś zadbać o dodatkowe ubezpieczenie. Dlaczego to takie ważne przeczytasz w artykule na stronie rankomat.pl Taką polisę możesz kupić nawet wtedy, gdy biuro turystyczne zapewnia Ci ubezpieczenie na czas wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne, wycieczki objazdowe, jakie ubezpieczenie wybrać

Wycieczka objazdowa - ubezpieczenie turystyczne czy EKUZ?

Osoby ubezpieczone w NFZ mogą skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zapewnia ona dostęp do podstawowych świadczeń medycznych w publicznych placówkach poza granicami Polski. W ramach EKUZ otrzymasz bezpłatną pomoc w nagłych przypadkach, ale tylko w ośrodkach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Takie ubezpieczenie nie pokrywa jednak kosztów ratownictwa, leczenia u specjalisty czy dodatkowych badań diagnostycznych, za które będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Ubezpieczenia turystyczne, jakie wybrać, czym się kierować. Wycieczki objazdowe

Mając wykupioną osobną polisę turystyczną nie musisz się martwić o wysokie koszty usług medycznych, które nie są refundowane przez NFZ. Ubezpieczyciel opłaci Twoje leczenie, a oprócz tego będziesz mógł otrzymać odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu lub opłaconą imprezę turystyczną, za którą zapłaciłeś. Ponadto niezbędną pomoc uzyskasz w prywatnych placówkach na terenie danego kraju w znacznie szerszym zakresie niż w ośrodkach publicznych współpracujących z NFZ.

Ubezpieczenie turystyczne - jakie wybrać?

Organizując wyjazd objazdowy poza granicami kraju warto przeanalizować, na jakie ryzyka będziesz narażony podczas podróży. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy na wycieczce zamierzasz korzystać z atrakcji, które są narażone na wystąpienie kontuzji. Gdy planujesz uprawiać niebezpieczne aktywności, takie jak jazda na nartach czy nurkowanie, warto rozszerzyć zakres ochrony o sporty ekstremalne. Dobrym pomysłem jest zakup ubezpieczenia turystycznego na rankomat.pl, gdyż możesz tam samodzielnie skonfigurować parametry polisy i rozbudować standardowy pakiet o dodatkowe elementy. Podstawowy wariant powinien zapewniać:

- OC w życiu prywatnym,

- NNW,

- Assistance,

- pokrycie kosztów ratownictwa medycznego,

- ochronę bagażu,

- sfinansowanie leczenia specjalistycznego i pobytu w szpitalu.

Dla większego bezpieczeństwa warto także rozszerzyć ochronę o pokrycie kosztów transportu powrotnego w razie konieczności wcześniejszego skończenia wycieczki z powodów zdrowotnych. Poszczególne towarzystwa oferują różne pakiety ubezpieczenia, dlatego przed wyborem konkretnego produktu dobrym pomysłem będzie porównanie ze sobą polis od kilku firm, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

Materiał partnera


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!