| |
Zagrożenie!
Wraca zima ze śniegiem i mrozem. Śnieżyca zaskoczy kierowców. Wiemy, kiedy i gdzie spadnie śnieg

Wraca zima ze śniegiem i mrozem. Śnieżyca zaskoczy kierowców. Wiemy, kiedy i gdzie spadnie śnieg

W tym tygodniu miał pojawić się w Polsce zimowy epizod i faktycznie do niego dojdzie. Prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem wróci do kilku regionów kraju na północy i północnym wschodzie. Śnieżyca zabieli krajobrazy, a miejscami powstanie pokrywa śnieżna do około 2-8 cm między 6-7 stycznia. Chwyci również mróz, a tym samym śnieg nie stopnieje od razu. Poczujemy zimowe klimaty, które jednak długo się nie utrzymają. Mamy najnowszą prognozę opadów śniegu. Zobaczmy, kiedy i gdzie spadnie śnieg, który utrudni warunki na drogach.

Najnowsza prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 16:00, 6 stycznia 2023

Zima ze śniegiem i mrozem wraca do Polski, gdzie spadnie śnieg 6-7 stycznia 2023

Śnieżycę w Polsce przyniesie front atmosferyczny wędrujący z zachodu na wschód kraju. Będzie on związany z kolejnym niżem, tym razem z cyklonem Benito przesuwającym się nad Skandynawię. W rejonie zetknięcia frontu z chłodniejszym powietrzem zaciągniętym przez wcześniejszy niż dojdzie do zmiany rodzaju opadów z deszczu na śnieg.

Prognozowany zasięg śnieżycy w Polsce, do godziny 19:00, 6 stycznia 2023

Śnieg i mróz wraca do Polski, gdzie przejdzie śnieżyca 6 stycznia 2023

W piątek 06.01 do wieczora front z opadami śniegu obejmie województwo pomorskie, warmińsko mazurskie, mazowieckie po częściowo lubelskie. Miejscami może popadać również w kujawsko pomorskim, aczkolwiek od zachodu śnieg ponownie zacznie przechodzić w deszcz.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 22:00, 6 stycznia 2023

Zima ze śniegiem i mrozem oraz śnieżycą w Polsce, najnowsza prognoza opadów 6-7 stycznia 2023

Wieczorem oraz nocą z piątku na sobotę 6/7 stycznia, śnieżyca przesunie się nad wschodnie i północno wschodnie regiony kraju. Śnieg spadnie również na Podlasiu oraz na znacznym obszarze Lubelszczyzny. Lokalnie deszcz ze śniegiem i sam śnieg przez chwilę może popadać na Podkarpaciu, ale te opady będą szybko wypierane na wschód przez łagodniejsze powietrze z deszczem.

Aktualnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, jaka może powstać do 7 stycznia 2023, model ARPEGE

Śnieżyca i prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, 7 stycznia 2023

Francuski model ARPEGE wskazuje, że w omawianym okresie może spaść do 1-8 cm śniegu, zwłaszcza miejscami między województwem pomorskim, warmińsko mazurskim, częściowo mazowieckim po Lubelszczyznę i Podlasie. Śnieg popada również w rejonie Tatr i Bieszczadów.

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, do 7 stycznia 2023, model ECMWF

Gdzie będą śnieżyce w Polsce, prognoza opadów śniegu 6-7 stycznia 2023

Podobnie zasięg opadów śniegu w Polsce, w tym zabielonych krajobrazów i miejscami pokrywy śnieżnej prognozuje europejski model ECMWF. Czeka nas zatem dosłownie epizod zimowy. Na chwilę poczujemy zimę w kilku regionach, ale szybko to się zmieni, gdyż w kolejnych dniach nadal nie przewidujemy powrotu trwalszej zimy z całodobowym mrozem i częstymi śnieżycami. Mogą co najwyżej zdarzać się incydenty i to ograniczone pod względem zasięgu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!