| |
Zagrożenie!
Wraca gorące i upalne lato. Temperatura w Polsce przekroczy 35 stopni. Fala upałów będzie uciążliwa

Wraca gorące i upalne lato. Temperatura w Polsce przekroczy 35 stopni. Fala upałów będzie uciążliwa

Powoli dobiega końca okres umiarkowanych temperatur w Polsce. Przed nami kolejna w tym sezonie fala upałów. Ponownie w wielu regionach kraju zanotujemy temperatury osiągające lub przekraczające 30 st. C. Upał już w piątek 12 sierpnia pojawi się miejscami na zachodzie i północnym zachodzie Polski, a w kolejnych dniach drugiej dekady sierpnia będzie się stopniowo rozprzestrzeniać w głąb kraju. Najnowsze prognozy temperatury wskazują na wartości maksymalne mogące przekroczyć 30-36 st. C. Wzrośnie zatem liczba dni upalnych. Liderem obecnie jest Legnica, gdzie takich dni w tym roku zanotowano już ponad 20.

Upał wkroczy do Polski. Prognozowane maksymalne temperatury w Europie, jakie mogą wystąpić między 12-21 sierpnia 2022

Fala upałów wkroczy do Polski, najnowsze prognozy temperatury od 12, do 18 sierpnia 2022

W naszych prognozach zapowiadaliśmy, że upał wróci do Polski w trakcie drugiej dekady sierpnia i najnowsze prognozy to potwierdzają. Gorące lato, a następnie upalne pojawi się ponownie na początku na zachodzie i północnym zachodzie kraju, gdzie już teraz notujemy 29 st. C. Próg upału, czyli 30 st. C. zostanie osiągnięty już w piątek 12.08.

Prognozowana temperatura w Polsce, 12 sierpnia 2022

Fala upałów wraca do Polski, prognoza temperatury 12 sierpnia 2022

Powrót upału będzie na początku "skromny" i lokalny. Miejscami temperatura wzrośnie do 30-31 st. C., zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim i lokalnie w lubuskim. Będzie to więc doskonały dzień dla wypoczywających nad morzem szczególnie na Pomorzu Zachodnim.

Prognozowany upał w Polsce, 13 sierpnia 2022

Upał znowu pojawi się w Polsce, prognoza temperatury 13 sierpnia 2022

W sobotę 13.08 upał znowu się ograniczy do zachodniej i północno zachodniej Polski, aczkolwiek jego zasięg będzie nieco większy w kierunku Wielkopolski. Upał nadal nie będzie mógł dotrzeć do dzielnic wschodnich i południowych. W tej części Polski obecność wpływu górnego niżu z niestabilnym powietrzem może miejscami przynosić przelotne opady i burze, a przez to ograniczony będzie wzrost temperatury powietrza, zwłaszcza między 13-14 sierpnia.

Prognozowany zasięg upałów w Polsce, 14 sierpnia 2022

Kiedy wróci upał, gdzie będzie fala upałów w Polsce, prognoza temperatury 14 sierpnia 2022

Gorące i upalne lato do końca tego tygodnia utrzyma się szczególnie na zachodzie i północnym zachodzie kraju, ale nie będą to ekstremalne temperatury. Na ogół temperatury wzrosną miejscami do 30-33 st. C.

Prognozowany upał w Polsce, 15 sierpnia 2022

Długotrwały upał w Polsce, mapa temperatury 15 sierpnia 2022

W kolejnym tygodniu prawdopodobieństwo temperatur określanych jako upał wzrośnie na znacznie większym obszarze Polski. Okresy z pogodnym niebem zaczną przerywać także przelotne i rozproszone opady deszczu z burzami nie tylko na wschodzie i południu kraju, ale także w głębi Polski.

Prognozowany upał w Polsce, 16 sierpnia 2022

Fala upałów w Polsce, prognoza temperatury 16 sierpnia 2022

Upał nieznacznie nasili się i zwiększy zasięg w Polsce na początku drugiej połowy sierpnia. Wówczas miejscami temperatura może wzrosnąć do około 33-36 st. C. Od czasu do czasu będą jednak miejscami możliwe rozproszone burze z gradem.

Wstępnie prognozowany zasięg upału w Polsce, 17 sierpnia 2022

Upał w Polsce, do kiedy potrwa fala upałów, prognoza temperatury 17 sierpnia 2022

Upał najpóźniej będzie się nasilać na południowym wschodzie Polski, gdzie wcześniej wzrost temperatury ograniczą dość często przelotne opady deszczu i burze. Przed końcem drugiej dekady sierpnia jednak i tutaj żar poleje się z nieba, ponadto będzie często duszno i parno.

Upał w Polsce. Wstępna prognoza temperatury, 18 sierpnia 2022

Silny upał w Polsce, mapa temperatury 18 sierpnia 2022

Lato nie powiedziało więc ostatniego słowa. Przed nami kolejny okres z gorącymi i upalnymi dniami i wyraźną dodatnią anomalią temperatury, co najmniej 1-4 st. C. powyżej normy klimatycznej. Baseny i akweny wodne znowu będą tętnić życiem. Uważajmy jednak na burze, które mimo, że nie będą się pojawiać w danym dniu w całym kraju, to miejscami będą silne. W prognozach codziennych będziemy wskazywać gdzie zagrzmi i popada.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!