| |
Zagrożenie!
Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie budowy małej retencji

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie budowy małej retencji

W ostatnich latach problem suszy, szczególnie dotkliwie odczuwają rolnicy w wielu regionach Polski. Wychodząc naprzeciw pogłębiającym się zmianom klimatycznym, warto zastanowić się nad budową systemu małej retencji w gospodarstwie wiejskim, zwłaszcza, że ruszył nabór wniosków na dofinansowanie. Beneficjenci mogą liczyć na wsparcie do 100 tysięcy złotych.

Wnioski dofinansowanie małej retencji

Zbiorniki retencyjne mają ograniczać skutki niedoborów opadów w okresie suszy. Dokumenty w sprawie wsparcia można już składać w oddziałach terenowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabory będą miały charakter cykliczny.

System małej retencji pozwoli zachować do dyspozycji producentów rolnych np. wody opadowe. Jej nadwyżki to korzyść dla rolników, ale i odbiorców owoców ich pracy - przekonuje minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. -"Zakładam, że w pierwszej kolejności z programu skorzystają gospodarstwa zajmujące się intensywnie produkcją owoców i warzyw. Chcemy, by te gospodarstwa już w przyszłym roku mogły korzystać z instalacji nawodnieniowych. Chcemy dbać o interesy rolników, ale też o stabilizację cen ich produktów. One są potrzebne dla Polaków"- podkreślił szef resortu rolnictwa.

Środki na dofinansowanie budowy systemu małej retencji pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!